Joriy yilning 13-dekabr kuni Yakkasaroy tuman “Barkamol avlod” bolalar maktabining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda Xalq ta’limi vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov, Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari Sardor Abdullayev, Yakkasaroy tuman hokimi Anvar Sayfutdinov ishtirok etishdi.
1000 nafar yoshlarga xizmat qilishga mo‘ljallangan mazkur zamonaviy maktabda:
“Dasturlash”;
“Robototexnika”;
“Muhandislik”;
“STEAM fizika”;
“Madaniyat va san’at”;
“Hunarmandchilik va qo‘l mehnati”;
“Xorijiy tillar” va boshqa yo‘nalishlar bo‘yicha to‘garaklar faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
Ma'lumot uchun:
Maktab binosi joriy yil davomida Yakkasaroy tumani hokimiligi tomonidan ajratilgan 1,7 mlrd. mablag‘lari hisobidan mukammal ta'mirlandi hamda IT-Park tomonidan 4ta o‘quv xonasi dasturlash va robototexnika to‘garaklarni yo‘lga qo‘yish uchun to‘liq jihozlandi.

The solemn opening ceremony of the Barkamol Avlod children's school of Yakkasaray district took place on 13 December this year.
It was attended by Deputy Minister of Public Education Rustam Karimjanov, Deputy Mayor of Tashkent Sardor Abdullaev, Governor of Yakkasaroy district Anvar Sayfutdinov.
Designed to serve 1,000 young people, this modern school includes:
"Programming";
"Robotics";
"Engineering";
"STEAM physics";
"Culture and Art";
"Crafts and manual labor";
The activities of clubs on "Foreign languages" and other areas have been established.
For information:
The school building will cost 1.7 billion soums allocated by the Yakkasaroy district administration this year. was completely renovated at the expense of funds and 4 classrooms were fully equipped by IT-Park for programming and robotics clubs.