Joriy yilning 13-dekabr kuni Yakkasaroy tuman “Barkamol avlod” bolalar maktabining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda Xalq ta’limi vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov, Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari Sardor Abdullayev, Yakkasaroy tuman hokimi Anvar Sayfutdinov ishtirok etishdi.
1000 nafar yoshlarga xizmat qilishga mo‘ljallangan mazkur zamonaviy maktabda:
“Dasturlash”;
“Robototexnika”;
“Muhandislik”;
“STEAM fizika”;
“Madaniyat va san’at”;
“Hunarmandchilik va qo‘l mehnati”;
“Xorijiy tillar” va boshqa yo‘nalishlar bo‘yicha to‘garaklar faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
Ma'lumot uchun:
Maktab binosi joriy yil davomida Yakkasaroy tumani hokimiligi tomonidan ajratilgan 1,7 mlrd. mablag‘lari hisobidan mukammal ta'mirlandi hamda IT-Park tomonidan 4ta o‘quv xonasi dasturlash va robototexnika to‘garaklarni yo‘lga qo‘yish uchun to‘liq jihozlandi.

ДЕТСКАЯ ШКОЛА «БАРКАМОЛ АВЛОД» В ЯККАСАРАЙСКОМ РАЙОНЕ БЫЛА ОТРЕМОНТИРОВАНА И ОТКРЫТА ВНОВЬ!
13 декабря текущего года состоялось торжественное открытие детской школы «Баркамол авлод» Яккасарайского района.
В нем приняли участие заместитель министра народного образования Рустам Каримжанов, заместитель хокима Ташкента Сардор Абдуллаев, аким Яккасарайского района Анвар Сайфутдинов.
Эта современная школа, рассчитанная на 1000 молодых людей, включает в себя:
«Программирование»;
«Робототехника»;
«Инженерия»;
"ПАРОВАЯ физика";
«Культура и искусство»;
«Ремесла и ручной труд»;
Налажена деятельность клубов по «Иностранным языкам» и другим направлениям.
photo2021-12-1315-31-43.jpg
Для информации:
Строительство школы обойдется в 1,7 миллиарда сумов, выделенных администрацией Яккасарайского района в этом году. был полностью отремонтирован за счет средств, а 4 аудитории были полностью оборудованы IT-Парком для кружков программирования и робототехники.