London shahrida bo‘lib o‘tayotgan Butunjahon taʼlim forumida dunyoning 70 dan ortiq vakillari qatorida O‘zbekistondan Xalq taʼlimi vazirligi, Oliy taʼlim vazirligi hamda Prezident taʼlim muassasalari agentligi rahbarlari ham ishtirok etmoqda. Mazkur forumda taʼlim sohasidagi nufuzli xalqaro tashkilotlar rahbarlari o‘z taqdimotlari bilan qatnashmoqda.
Mazkur forumda ishtirok etishdan asosiy maqsad xalqaro metodikalarni o‘rgangan holda O‘zbekistonda ham o‘qituvchilarni sertifikatsiyalash tizimini takomillashtirish, yetakchi nashriyotlar bilan zamonaviy darsliklar yaratish kabi muhim masalalarni ko‘rib chiqishdan iborat.
Forum ishtirokchilari o‘z chiqishlarida taʼlimni rivojlantirish, bu borada amalga oshirilgan hamda kelgusi rejalar borasida o‘z fikrlarini bildirmoqda.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ МИНИСТЕРСТВА ОБРАЗОВАНИЯ УЧАСТВУЮТ В ВСЕМИРНОМ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОМ ФОРУМЕ
Во Всемирном образовательном форуме в Лондоне принимают участие более 70 представителей со всего мира, в том числе руководители Министерства народного образования, Министерства высшего образования и Агентства при Президенте по образовательным учреждениям от Узбекистана. В форуме принимают участие со своими докладами руководители ведущих международных организаций в сфере образования.
Основной целью участия в данном форуме является изучение важных международных вопросов, таких как совершенствование системы сертификации учителей в Узбекистане, создание современных учебников в ведущих издательствах.
photo2022-05-2317-36-19.jpg
В своих выступлениях участники форума высказали свое мнение о развитии образования, текущих и перспективных планах в этой сфере.