London shahrida bo‘lib o‘tayotgan Butunjahon taʼlim forumida dunyoning 70 dan ortiq vakillari qatorida O‘zbekistondan Xalq taʼlimi vazirligi, Oliy taʼlim vazirligi hamda Prezident taʼlim muassasalari agentligi rahbarlari ham ishtirok etmoqda. Mazkur forumda taʼlim sohasidagi nufuzli xalqaro tashkilotlar rahbarlari o‘z taqdimotlari bilan qatnashmoqda.
Mazkur forumda ishtirok etishdan asosiy maqsad xalqaro metodikalarni o‘rgangan holda O‘zbekistonda ham o‘qituvchilarni sertifikatsiyalash tizimini takomillashtirish, yetakchi nashriyotlar bilan zamonaviy darsliklar yaratish kabi muhim masalalarni ko‘rib chiqishdan iborat.
Forum ishtirokchilari o‘z chiqishlarida taʼlimni rivojlantirish, bu borada amalga oshirilgan hamda kelgusi rejalar borasida o‘z fikrlarini bildirmoqda.

The World Education Forum in London is attended by more than 70 representatives from around the world, including heads of the Ministry of Public Education, the Ministry of Higher Education and the Presidential Agency for Educational Institutions from Uzbekistan. Leaders of leading international organizations in the field of education are taking part in the forum with their presentations.
The main purpose of participation in this forum is to study important international issues, such as improving the system of teacher certification in Uzbekistan, the creation of modern textbooks with leading publishers.
In their speeches, the forum participants expressed their views on the development of education, the current and future plans in this area.