Britaniyada bo‘lib o‘tayotgan Butunjahon ta’lim forumi doirasida Xalq ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari Usmon Sharifxodjayev Malayziya ta’lim vaziri Moxd Radzi Md Jidin bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida ta’lim sohasidagi kelgusi hamkorlik masalalari muhokama etildi.
Jumladan, O‘zbekiston maktablarida ta’limni yanada takomillashtirish,tizimdagi hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha ikki tomon fikri tinglandi.
Shuningdek, Malayziya mutaxassislari bilan hamkorlikda mamlakatimiz o‘quvchilarini xalqaro olimpiadalarga tayyorlash, terma jamoalar yig‘ilishini birgalikda o‘tkazish masalalari bo‘yicha takliflar berildi.

В рамках Всемирного образовательного форума в Великобритании состоялась встреча первого заместителя министра народного образования Усмона Шарифходжаева с министром образования Малайзии Мохдом Радзи Мд Джидином.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества в сфере образования.
В частности, стороны обменялись мнениями по дальнейшему совершенствованию образования в школах Узбекистана, укреплению сотрудничества в системе.
Также в сотрудничестве с малазийскими специалистами были сделаны предложения по подготовке студентов нашей страны к международным соревнованиям, совместным встречам национальных команд.