FARGʻONADA IMKONIYATI CHEKLANGAN PEDAGOGLAR HAMDA OʻQUVCHI YOSHLAR UCHUN MAXSUS KOMPYUTERLAR BILAN JIHOZLANGAN INFORMATIKA XONASI TASHKIL ETILDI
14-avgust 2021-yil
Fargʻona viloyati Xalq taʼlimi boshqarmasi tasarrufidagi koʻzi ojiz va kar oʻquvchilarga ixtisoslashtirilgan taʼlim muassasasiga Yaponiyaning Oʻzbekistondagi elchixonasi tomonidan “Insoniyat xavfsizligini taʼminlash borasida kichik hajmdagi ijtimoiy loyihalarga begʻaraz koʻmak” dasturi doirasida imkoniyati cheklangan pedagoglar hamda oʻquvchi yoshlar uchun maxsus kompyuterlar bilan jihozlangan informatika xonasi tashkil etildi.
Alohida taʼlim ehtiyojlari boʻlgan bolalarga taʼlim-tarbiya berish tizimini takomillashtirish hamda ularga koʻrsatiladigan taʼlim xizmatlari sifatini yaxshilash maqsadida maxsus kompyuterlar bilan jihozlangan informatika xonasini tashkil etish uchun Yaponiyaning Oʻzbekistondagi elchixonasi tomonidan 31000 AQSH dollari miqdoridagi grant mablagʻlari jalb etildi

В ФЕРГАНЕ ДЛЯ ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ И УЧАЩИХСЯ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ КАБИНЕТ ИНФОРМАТИКИ ОСНАЩЁН СПЕЦИАЛЬНЫМИ КОМПЬЮТЕРАМИ
14 август 2021 год
Посольство Японии в Узбекистане организовало оснащенный компьютерами кабинет информатики для преподавателей и учащихся с ограниченными возможностями в рамках программы «Гуманитарная поддержка малых социальных проектов для обеспечения безопасности человека» в Ферганском областном управлении народного образования для слепых и глухой.
В целях совершенствования системы образования детей с особыми образовательными потребностями и повышения качества предоставляемых им образовательных услуг Посольство Японии в Узбекистане предоставило грант в размере 31 000 долларов США на создание информационной комнаты, оснащенной специальными компьютерами.