Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov Namangan viloyatidagi maktablarni o‘rganish davomida ijtimoiy tarmoq orqali murojaat qilgan o‘qituvchi Nafosat Muhitdinova faoliyat yuritayotgan Norin tumanidagi 3-sonli maktabda bo‘ldi. O‘qituvchining taʼlim jarayonlarini yaxshilash bo‘yicha takliflari tinglanib, dars jarayonida ishtirok etildi.
Mazkur maktab o‘quvchilari bilan fanlarni o‘zlashtirish bo‘yicha muloqot qilinib, jahon adabiyotining nodir asarlaridan bo‘lgan adabiyotgan to‘plami, o‘qituvchi Nafosat Muhitdinovaga axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalangan holda o‘quvchilarga yana-da ko‘proq bilim berishi uchun noutbuk sovg‘a qilindi.
Maktab o‘qituvchi va o‘quvchilarining uchun dars jarayonida foydalanishlari uchun elektron doska, kompyuter sinfi taqdim qilindi. Maktab binosini 2023-2024 yillarda Investitsiya dasturiga kiritgan holda sharoitlarni yaxshilash rejaga kiritildi.
Shuningdek, 1965 yilda qurilgan, taʼlim darajasi yuqori bo‘lmagan hamda moddiy-texnik bazasi nochor bo‘lgan 6-sonli maktab faoliyati bilan tanishildi. Kelgusida aholi soni o‘sishini inobatga olib mazkur maktab o‘rnida 990 o‘rinli yangi maktab binosi qurish bo‘yicha Investitsiya dasturiga kiritish taklif qilindi.

Министр народного образования Бахтиёр Саидов посетил школу №3 Нарынского района, где работает учительница Нафосат Мухитдинова, во время изучения школ Наманганской области. Были выслушаны предложения учителя по совершенствованию учебного процесса, а так же посмотрел на процесс проведения уроков.
Ученикам школы преподавали предмет и набор литературы из редких произведений мировой литературы, преподавателю Нафосат Мухитдиновой был подарен ноутбук для предоставления учащимся дополнительной информации с использованием информационно-коммуникационных технологий.
Электронная доска и компьютеры были предоставлены школьным учителям и ученикам для использования в классе. Благоустройство школы планируется включить в Инвестиционную программу на 2023-2024 годы.
Он также ознакомился с деятельностью школы № 6, построенной в 1965 году, имеющей низкий уровень образования и слабую материально-техническую базу. В дальнейшем с учетом роста населения было предложено включить в Инвестиционную программу строительство нового школьного корпуса на 990 мест на месте школы.