Anjuman avvalida Usmon Sharifxodjayev Davlat dasturida belgilangan vazifalar bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan batafsil maʼlumot berib o‘tdi. Xususan, taʼlim mazmunini yangilash va pedagoglarning bilimini yaxshilashga alohida urg‘u berilganini taʼkidladi.
Shuningdek, 2022 yilda 296 nomdagi yangi darsliklar, mashq daftarlari, o‘qituvchi metodika kitoblarini yaratish belgilangan bo‘lib, hozirgi kunga qadar 3-sinflar uchun 77 nomdagi darslik, mashq daftari va o‘qituvchi metodik qo‘llanmalari hamda 3-sinflar uchun 6 fandan 26 nomdagi multimediali ilovalar yaratilganini qayd etdi va sohada olib borilayotgan qator islohotlarga to‘xtalib o‘tildi.
Anjuman so‘ngida OAV xodimlari tomonidan berilgan savollarga Xalq taʼlimi vazirligi masʼullari tomonidan batafsil javob berildi.

On April 22, the National Press Center held a press conference on the work done by the Ministry of Public Education in the first quarter of this year to fulfill the tasks set out in the State Program. The event was attended by First Deputy Minister of Public Education Usmon Sharifkhodjaev and members of the media.
At the beginning of the conference, Usmon Sharifkhodjaev briefed on the work done on the tasks set out in the State Program. In particular, he noted that special emphasis was placed on updating the content of education and improving the knowledge of teachers.
He also noted that in 2022 it is planned to create 296 new textbooks, exercise books, teacher's manuals, 77 textbooks, exercise books and teacher's manuals for 3rd grade and 26 multimedia applications in 6 subjects for 3rd grade. and a number of reforms in the field.
At the end of the conference, questions from the media were answered in detail by officials of the Ministry of Public Education.