IJTIMOIY HIMOYAGA MUHTOJ BOLALAR BILAN ISHLOVCHI MASʼULLAR UCHUN MALAKA OSHIRISH KURSI TASHKIL ETILDI
30-mart 2021-yil
Joriy yilning 23-27-mart kunlari “SmartGov Group” nodavlat taʼlim muassasasi (NTM)ning tashabbusi va Xalq taʼlimi vazirligining koʻmagi bilan xalq taʼlimi tizimida faoliyat yurituvchi bir guruh masʼullarga AKT yoʻnalishi boʻyicha bir haftalik oʻquv kursi tashkil etildi.
Mazkur oʻquv kursida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Xalq taʼlimi vazirligi va viloyatlar xalq taʼlimi boshqarmalarining Bolalarni ijtimoiy himoyalash va qoʻllab-quvvatlash shoʻbasi xodimlari hamda Mehribonlik uylari direktor va oʻrinbosarlaridan iborat jami 64 nafar tinglovchi ishtirok etdi. Mutlaqo bepul tashkil etilgan oʻquv kursida tinglovchilarga Xalq taʼlimi vazirligi tomonidan tuzilgan oʻquv dasturi asosida bilim berildi.
Shu oʻrinda, Xalq taʼlimi vazirligi nodavlat taʼlim muassasalari tomonidan bildirilgan bunday tashabbuslarni qoʻllab-quvvatlashini va hamkorlik uchun doimo tayyorligini maʼlum qiladi.

23-27 марта т.г. по инициативе общественной организации SmartGov Group и при поддержке Министерства народного образования был организован недельный курс обучения ИКТ для группы должностных лиц, работающих в системе народного образования.
В обучающем курсе приняли участие в общей сложности 64 слушателя, в том числе сотрудники Управления социальной защиты и поддержки детей Министерства народного образования Республики Каракалпакстан и районных управлений народного образования, а также директора и заместители детских домов. . На абсолютно бесплатном учебном курсе студенты обучались на основе учебной программы, разработанной Министерством народного просвещения.
В связи с этим Министерство народного образования заявляет о своей поддержке таких инициатив, высказанных негосударственными образовательными учреждениями, и всегда готово к сотрудничеству.