Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligi tomonidan umumta'lim maktablarining koreys tili o‘qituvchilarini kasbiy qayta tayyorlash kurslariga qabul qilish ochilganini e’lon qilinadi.
Kurslar gibrid shaklda tashkil etilgan. Bunda joriy yilning 20-iyunidan 15-avgustiga qadar oflayn o‘qitish, 15-avgustdan 25-dekabrga qadar esa masofaviy seminarlar bo'lib o'tadi.
Kurs ishtirokchilari oflayn rejimda o‘qish muddati uchun yotoqxona bilan ta’minlanadi.
Ushbu kursda o‘qishga quyidagi pedagoglarga ruxsat etiladi:
- ona tili va adabiyot o‘qituvchilari;
- chet tili va adabiyoti o‘qituvchilari;
- rus tili o‘qituvchisi;
- davlat tili o‘qituvchilari;
- filologiya va tillar tayyorlash sohasi mutaxassislari;
- tegishli mutaxassislik diplomiga ega bo‘lgan, ammo vaqtincha ishsiz bo‘lgan o‘qituvchilar koreys tili o‘qituvchilari.
Qayta tayyorlash kurslariga yozilish uchun nomzoddan quyidagi hujjatlar talab etiladi:
- ariza;
- diplom nusxasi;
- maktabdan yo‘llanma (agar hozirda biron bir ta’lim tashkilotida ishlayotgan bo‘lsa, yo‘llanma talab etilmaydi).
Nomzodlar ushbu pochta manziliga hujjatlarni jo'natishlari mumkin: bshakhnoz99@gmail.com
- Hujjatlarni qabul qilish 19-iyunga qadar davom etadi.
Qayta tayyorlash kursida eng yaxshi o‘qish natijalarini ko‘rsatgan ishtirokchilar Koreyaga amaliyot o‘tash uchun yuboriladi.
Talabalarni o‘qitish va joylashtirish uchun mablag‘ Koreya Ta’lim Markazi tomonidan amalga oshiriladi.

Внимание руководителей и учителей общеобразовательных школ республики!
Объявляется набор на курсы профессиональной переподготовки учителей корейского языка для дальнейшей их работы в общеобразовательной школе республики.
Курсы организованы в гибридном режиме: с 20 июня по 15 августа 2024 года - оффлайн форма обучения,  с 15 августа по 25 декабря 2024 года - дистанционная форма обучения. Участникам курсов на период оффлайн обучения  предоставляется общежитие.
Для обучения на данном курсе допускаются:
Учителя родного языка и литературы;
Учителя иностранного языка и литературы;
Учителя русского языка;
Учителя государственного языка;
Специалисты в области филологии и языковой подготовки;
Для обучения на курсах переподготовки учителей корейского языка могут подать заявления  учителя, имеющие дипломы о наличии надлежащей специальности, но временно не работающие.
Кандидат на зачисление для учебы на курсах переподготовки должны сдать:
Заявление;
Копия диплома;
Копия паспорта;
Направление из школы, если в настоящее время работает в каком-нибудь образовательной организации, если не работает. (То направление сдавать не нужно)
Прием документов с 27 мая по 19 июня 2024 года.
Кандидаты могут отправлять свои документы по следующему почтовому адресу: bshakhnoz99@gmail.com
Для справки: участники, показавшие лучшие результаты обучения на курсе переподготовки  будут направлены  на стажировку  в Корею
Финансирование за обучение и проживание слушателей  обеспечивается за счет Центра образования Кореи, то есть обучение и проживание слушателей бесплатное.