Xalq ta’limi vaziri Sherzod Shermatov davlatimiz rahbari tomonidan maktablardagi «Yoshlar yetakchisi» lavozimining stavkasini kamaytirmaslik bo‘yicha topshiriq berilgani haqida avvalroq xabar bergandi.
Ushbu vazifalarni so‘zsiz va sifatli amalga oshirish hamda barcha umumta’lim muassasalarida «Yoshlar yetakchisi» lavozimi bo‘yicha yuzaga kelayotgan muammolarni hal etish maqsadida barcha hududiy boshqarmalarga ko‘rsatma berildi.
Unga ko‘ra, 1 yanvardan boshlab barcha umumta’lim muassasalarda «Yoshlar yetakchisi» lavozimini 1 shtat birligi miqdorida saqlanishi hamda oylik ish haqi to‘lovlarini to‘liq va o‘z vaqtida to‘lanishini qat’iy nazoratga olinishi topshirildi..

Ранее министр народного образования Шерзод Шерматов сообщил, что глава государства поручил не снижать в школах ставки на должность «Молодежный лидер».
В целях обеспечения безусловного и качественного выполнения данных задач, а также решения проблем, возникающих в должности «Молодежный лидер» во всех общеобразовательных школах, всем областным управлениям даны указания.
По его словам, с 1 января будет сохранена должность «Молодежный лидер» во всех общеобразовательных школах в размере 1 казенной единицы, будет осуществляться строгий контроль за полной и своевременной выплатой заработной платы.