Toshkent shahri, Mirzo Ulug‘bek tumanida, bo‘sh turgan Maktabgacha ta’lim bo‘limining sobiq binosi va yer maydonida (3000 kv.m.) (keyingi oʻrinlarda — DXSh obyekti) davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida nodavlat maktabgacha va o‘quv markazini tashkil etish rejalashtirilgan.
tashkil etilayotgan nodavlat maktabgacha va o‘quv markazi umumiy o‘quvchilar sonidan 20 foiziga (ijtimoiy himoyaga muhtoj oila farzandlari) bepul ta’lim berish;
davlat sherigi bilan kelishilgan loyiha hujjatlari asosida DXSh obyektida nodavlat maktabgacha va o‘quv markazini tashkil etish uchun bino va inshootlar qurish, shuningdek, ushbu muassasaning moddiy-texnik bazasini zamonaviy standartlarga mos ravishda tashkil etish;
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-sonli qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan joriy yil 13-sentabrda tasdiqlangan.
Tenderda qatnashish uchun manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalarini (takliflarini) 2024-yil 28-oktabr Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari kerak.

17 сентябрь 2024 год
На базе земельного участка дошкольного образования администрацивного здании (3000 кв.м.) (далее – объект ГЧП) расположенной по адресу: г Ташкента, районе Мирзо Улугбек, планируется создать негосударственное дошкольного и учебного центра на условиях государственно-частного партнёрства.
осуществление строительства необходимых зданий и сооружений, а также обеспечение современной материально-технической базой негосударственное дошкольного и учебного центра в объекте ГЧП согласно проектной документации, согласованной с Государственным партнёром;
- обучение учеников в негосударственное дошкольного и учебного центра из соответствующего микрорайона, а также из семей, нуждающихся в социальной поддержке в количестве не менее 20 процентов от общего числа учеников, без оплаты за обучение, начиная с момента начала осуществления учебного центра и в течение всего срока действия соглашения.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан “О Государственно-частном партнерстве” от 10 мая 2019 года №ЗРУ-537 и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан “О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства” от 26 апреля 2020 года №259, концепция проекта государственно-частного партнёрства была утверждена Министерством дошкольного и школьного образования 13 сентября текущего года.
Заинтересованные стороны для участия в тендерных процедурах должны представить свои ЗВИ и тендерные заявки (предложения) не позднее 28 октябрь 2024 года, 18:00 часов по Ташкентскому времени.