2006-yilda Oʻzbekiston milliy universitetini, 2019-yilda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv akademiyasini tamomlagan.
2001-2006-yy. - Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston milliy universiteti talabasi
2006-2010-yy. - O‘zbekiston milliy universiteti qoshidagi 2-son akademik litseyi informatika fani o‘qituvchisi
2010-2014-yy. - O‘zbekiston milliy universiteti qoshidagi 2-son akademik litseyi informatika fani katta, yetakchi o‘qituvchisi
2014-2016-yy. - O‘zbekiston milliy universiteti qoshidagi 2-son akademik litseyi xo‘jalik ishlari bo‘yicha direktorining o‘rinbosari
2016-2016-yy. - O‘rta-maxsus kasb hunar taʼlimi tizimidagi kadrlar malakasini oshirish va ularni qayta tayyorlash instituti 1-toifali iqtisodchisi
2016-2017-yy. - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Olmazor tumani Kengashi raisi
2017-2019-yy. - O‘zbekiston yoshlar Ittifoqi Olmazor tumani Kengashi raisi
2017-2019-yy. - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv akademiyasi tinglovchisi
2019-2020-yy. - O‘zbekiston Respublikasi Xalq taʼlimi vazirligi Progressiv pedagogik texnologiyalar va taʼlim sohasida yangi tashabbuslarni joriy etish shuʻba mudiri
2020-2022-yy. - Xalq taʼlimi vazirligi Strategik tahlil, progressiv pedagogik texnologiyalar va taʼlim sohasida yangi tashabbuslarni joriy etish boshqarmasi boshlig‘i
2022-2023-yy. - Xalq taʼlimi vazirligi Strategik rivojlantirish va yig‘ma axborot-tahlil boshqarmasi boshlig‘i
2023- 2024-y.   - Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi Axborot-tahlil va ijro intizomi boshqarmasi boshlig‘i

Директор департамента координации деятельности системы дошкольного образования
В 2006 году окончил Национальный университет Узбекистана, в 2019 году Академию государственного управления при Президенте Республики Узбекистан.
2001-2006 гг. - Студент Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека
2006-2010 гг. - Преподаватель информатики в Академическом лицее №2 при Национальном университете Узбекистана
2010-2014 гг. - Старший, ведущий преподаватель информатики Академического лицея №2 при Национальном университете Узбекистана
2014-2016 гг. - Заместитель директора по экономическим вопросам Академического лицея №2 при Национальном университете Узбекистана
2016-2016 гг. - Экономист 1 категории Института повышения квалификации и переподготовки кадров в системе среднего специального профессионального образования
2016-2017 гг. - председатель Алмазарского районного совета молодежного общественного движения «Камолот».
2017-2019 гг. - председатель Алмазарского районного совета Союза молодежи Узбекистана
2017-2019 гг. - Студент Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан
2019-2020 гг. - Министерство народного образования Республики Узбекистан Прогрессивные педагогические технологии
и начальник отдела по внедрению новых инициатив в сфере образования
2020-2022 гг. - Начальник управления стратегического анализа, прогрессивных педагогических технологий и внедрения новых инициатив в сфере образования Министерства народного образования
2022-2023 гг. -Начальник управления стратегического развития и сводного информационно-аналитического управления Министерства народного образования
2023. - 2024 гг. - Начальник Управления информационно-аналитической и исполнительной дисциплины Министерства дошкольного и школьного образования