Bugun, Xalq Bilan Tanishdi faoliyati asoschilari tayyorlash haqida vaziri Baxtiyor Saidov Mirobod Mirabadovsky tumanidag o'rgatish bo'ladi.
Jumladanki, Mirobod tumanidat bolalar maktabining "yetuk avlodi"bo'lib, u Iroda uluvchilar bo'lib, maktab o'qigan sharoit yaratilg'an, yaratilg'an Yang maktab binoning barpo etish uchun zharaen kechirdi.
Shundan Sung vazir tumanliklar 125, 31 va 263-sonli maktablarning faoliyati, ularda amalga oshirilayetgan kurilish ishlis biletlarning sifatini tekshirish. Ushbu maktab raxbari va o'qituvchi hodimi bilan suxbatlashdi, tizimida Amalga oshirilayetgan reformatorlar o'qitishdi, muommolar hozir bo'ldi va ularningkim borasida fikr almashildi.

Сегодня министр народного образования Бахтиер Саидов ознакомился с деятельностью образовательных учреждений Мирабадского района.
В частности, он посетил детскую школу "Баркамол авлод" Мирабадского района, где ознакомился с условиями, созданными для учащихся, а также с ходом строительства нового здания школы.
После этого министр ознакомился с деятельностью школ № 125, 31 и 263 района, качеством проводимых в них строительных работ. В ходе беседы с руководителями и педагогическим персоналом школы состоялся обмен мнениями о проводимых реформах в системе образования, существующих проблемах и их решении.