Ushbu murojaatlarning 14 tasi joyida ijobiy hal etildi, qolgan 7 tasi o‘rganib chiqish uchun nazoratga olindi.
Qabul davomida fuqarolar tomonidan asosan 1-sinfga qabul va uning tartibi, farzandini o‘qishini bir maktabdan boshqa maktabga ko‘chirish hamda ish bilan taʼminlash kabi masalalarda murojaat qilindi.
Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov, shuningdek vazirlik masʼul xodimlari va Toshkent shahar xalq taʼlimi bosh boshqarmasi boshlig‘i hamda tuman rahbarlari qabul davomida fuqarolarning barcha murojaatlariga batafsil javob berdi.

В ходе общественного приема, проведенного в Ташкенте 25-27 мая текущего года, было рассмотрено 21 обращение, касающееся системы Министерства народного образования.
Из этих обращений 14 были разрешены положительно на месте, а остальные 7 находились на рассмотрении.
В ходе приема граждан в основном затрагивались такие вопросы, как прием в 1-й класс и его порядок, перевод ребенка на обучение из одной школы в другую, а также трудоустройство.
В ходе приема заместитель министра народного образования Рустам Каримжанов, а также должностные лица министерства и начальник Главного управления народного образования города Ташкента, акимы районов подробно ответили на все обращения граждан.