Ayni paytda Qashqadaryoda bo‘lib turgan Xalq taʼlimi vazirligi mutasaddilari Qarshi shahridagi 25-sonli maktab hamda viloyat “Barkamol avlod” bolalar maktabi faoliyati bilan tanishdi.
1096 o‘ringa mo‘ljallangan 25-sonli maktabda qariyb 1000 nafar o‘quvchi taʼlim olmoqda. Mazkur maktab 1987 yilda barpo etilgan, ayni vaqtda mukammal taʼmirga muhtoj, shu bois, kelgusi 2023 yilda Dasturga kiritgan holda taʼmirlanib, o‘quvchilarga munosib sharoit yaratiladigan bo‘ldi.
Shu yerning o‘zida Qarshi shahar xalq taʼlimi bo‘limi mudiri va maktab rahbariga taʼlimi sohasidagi ijobiy o‘zgarishlarga erishishda, ertangi kelajak avlodni maʼnaviy yetuk shaxs sifatida tarbiyalashda, to‘g‘ri kasblarni tanlash orqali farovon hayotga erishishda, umuman olganda mamlakat taraqqiyotida maktabning o‘rni, pedagoglarning masʼuliyati tushuntirilib, aniq vazifalar belgilab berildi.
Davlat Rahbarining shu yili aprel oyida viloyatga tashrifi davomida berilgan topshiriqqa asosan viloyat hokimligi tomonidan mahalliy byudjet mablag‘lari hisobidan “Barkamol avlod” bolalar maktabi uchun bino ajratish va taʼmirlash vazifasi belgilab qo‘yilgan.

Должностные лица Министерства народного образования, находящиеся в настоящее время в Кашкадарье, ознакомились с деятельностью школы № 25 г. Карши и областной детской школы «Баркамол авлод».
В школе № 25, рассчитанной на 1096 мест, обучается около 1000 учащихся. Школа построена в 1987 году и в настоящее время нуждается в капитальном ремонте, поэтому в 2023 году она будет отремонтирована и включена в Программу по созданию достойных условий для учащихся.
Начальнику Каршинского городского отдела народного образования и руководителю школы разъяснили роль школы в достижении положительных изменений в образовании, воспитании подрастающего поколения как духовно зрелой личности, достижении благополучной жизни путем выбора правильных профессий.
Согласно поручению, данному Президентом в ходе визита в область в апреле этого года, обладминистрацией поставлена задача выделить и отремонтировать здание для детской школы «Баркамол авлод» за счет средств местного бюджета.
Руководителю детской школы «Баркамол авлод» поручено разработать специальный план по увеличению количества детей в кружках в период предстоящих летних каникул.