Ayni paytda Qashqadaryoda bo‘lib turgan Xalq taʼlimi vazirligi mutasaddilari Qarshi shahridagi 25-sonli maktab hamda viloyat “Barkamol avlod” bolalar maktabi faoliyati bilan tanishdi.
1096 o‘ringa mo‘ljallangan 25-sonli maktabda qariyb 1000 nafar o‘quvchi taʼlim olmoqda. Mazkur maktab 1987 yilda barpo etilgan, ayni vaqtda mukammal taʼmirga muhtoj, shu bois, kelgusi 2023 yilda Dasturga kiritgan holda taʼmirlanib, o‘quvchilarga munosib sharoit yaratiladigan bo‘ldi.
Shu yerning o‘zida Qarshi shahar xalq taʼlimi bo‘limi mudiri va maktab rahbariga taʼlimi sohasidagi ijobiy o‘zgarishlarga erishishda, ertangi kelajak avlodni maʼnaviy yetuk shaxs sifatida tarbiyalashda, to‘g‘ri kasblarni tanlash orqali farovon hayotga erishishda, umuman olganda mamlakat taraqqiyotida maktabning o‘rni, pedagoglarning masʼuliyati tushuntirilib, aniq vazifalar belgilab berildi.
Davlat Rahbarining shu yili aprel oyida viloyatga tashrifi davomida berilgan topshiriqqa asosan viloyat hokimligi tomonidan mahalliy byudjet mablag‘lari hisobidan “Barkamol avlod” bolalar maktabi uchun bino ajratish va taʼmirlash vazifasi belgilab qo‘yilgan.

Officials of the Ministry of Public Education, who are currently in Kashkadarya, got acquainted with the activities of school No. 25 in Karshi and the regional children's school "Barkamol Avlod".
About 1,000 students are studying at School No. 25, which has a capacity of 1,096 seats. The school was built in 1987 and is currently in need of a complete overhaul, so in 2023 it will be renovated and included in the Program to create decent conditions for students.
The head of the Karshi city department of public education and the head of the school were explained the role of schools in achieving positive changes in education, educating the next generation as a spiritually mature person, achieving a prosperous life by choosing the right professions.
According to the instructions given by the President during his visit to the region in April this year, the regional administration has set a task to allocate and repair the building for the Barkamol Avlod children's school at the expense of the local budget.
The head of the Barkamol Avlod children's school has been instructed to develop a special plan to increase the number of children in the clubs during the upcoming summer holidays.