Joriy yilning 17-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov Jalaquduq hamda Andijon tumanlaridagi umumtaʼlim maktablariga tashrif buyurib, maktabda oʻquvchilar hamda ustozlar uchun yaratilgan shart-sharoitlarni koʻzdan kechirdi.
Dastlab, Xalq taʼlimi vaziri Jalaquduq tumanidagi 45-umumtaʼlim maktabida boʻlib mazkur maktabda oʻquvchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishib, maktabni yana-da obod qilish boʻyicha amalga oshirilishi zarur boʻlgan ishlar yuzasidan tuman hokimi bilan fikr almashdi.
Shuningdek, Andijon tumanidagi 54- hamda 55-umumtaʼlim maktablari pedagog jamoalari bilan suhbatda bugungi kunda maktablarimizda ustozlar tomonidan sifatli taʼlim berish barobarida bitiruvchilarni oʻz daromad manbaiga ega boʻlishlari uchun zaruriy maslahatlar berish ham zarur ekanligini taʼkidladi.

17 июня текущего года министр народного образования Республики Узбекистан Шерзод Шерматов посетил общеобразовательные школы Джалакудукского и Андижанского районов и ознакомился с условиями, созданными в школе для учащихся и учителей.
Сначала министр народного образования посетил общеобразовательную школу № 45 Джалакудукского района, ознакомился с условиями, созданными в этой школе для учащихся, и обменялся мнениями с хокимом района о проделанной работе по дальнейшему благоустройству школы.
В беседе с педагогическими коллективами общеобразовательных школ № 54 и № 55 Андижанского района он также отметил, что сегодня наряду с предоставлением качественного образования учителями в наших школах необходимо давать выпускникам необходимые консультации для получения источника дохода.
Министр народного образования подарил библиотекам этих школ бестселлеры мировой литературы в мотивационном духе.