Bugun, 25 may kuni yurtimizning barcha maktablarida 2021-2022 o‘quv yili yakunlanib, “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari jarangladi.
Ushbu sana maktabni bitirayotgan har bir o‘quvchi uchun juda unutilmas va hayajonli lahzalarga boy bo‘ladi. Sababi aynan mana shu kuni barcha jonajon maktabi bilan xayrlashib, katta hayot sari qadam qo‘yadi. 11 yil davomida saboq olgan ustoz-murabbiylari, jonajon sinfdoshlari bilan xayrlashadi.
Joriy yilda ham “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbirlari maktablarda o‘ziga xos tarzda, ko‘tarinki kayfiyatda o‘tkazildi. Joriy yilda yurtimizdagi 10 130 ta umumtaʼlim maktablarni 390 ming nafardan ortiq bitiruvchi tamomlamoqda.
Mamlakatimizning barcha taʼlim maskanlaridagi "So‘nggi qo‘ng‘iroq" tadbirlari Davlatimiz rahbari tomonidan bitiruvchi o‘g‘il-qizlarga yo‘llagan tabrikni o‘quvchilarga yetkazish bilan boshlandi.
Tadbir doirasida yil davomida namunali xulq va aʼlo baholarga o‘qib, eng yuqori ko‘rsatkichlarga erishgan iqtidorli bitiruvchilar rag‘batlantirildi. 2021-2022 o‘quv yilida fan olimpiadalari, ko‘rik tanlov va sport musobaqalarida ishtirok etib, faxrli o‘rinlarni egallagan hamda ijodkor o‘qituvchilar faxriy yorliqlari bilan taqdirlandi.
Tadbir so‘ngida bitiruvchi sinf o‘quvchilari taʼlim bergan ustozlari, sevimli taʼlim maskanlari, o‘zlari uchun yaratilgan barcha sharoitlar uchun minnatdorchilik bildirdi. Qalblarni hayajonga soluvchi “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari yangradi.

Сегодня, 25 мая, во всех школах страны подошел к концу 2021-2022 учебный год, и прозвучал «Последний звонок».
Эта дата будет полна очень запоминающихся и волнующих моментов для каждого выпускника школы. Причина в том, что в этот день он прощается со всей родной школой и вступает в большую жизнь. Учителя, которые учатся 11 лет, прощаются со своими дорогими одноклассниками.
В этом году мероприятия «Последний звонок» прошли в школах в неповторимом и приподнятом настроении. В этом году более 390 000 выпускников 10 130 общеобразовательных школ страны.
Мероприятие «Последний звонок» во всех учебных заведениях страны началось с вручения поздравлений Президента юношам и девушкам-выпускникам.
В ходе мероприятия были поощрены талантливые выпускники, которые в течение года отличились примерным поведением и отличными оценками. В 2021-2022 учебном году принимал участие в научных олимпиадах, олимпиадах и спартакиадах, занимал почетные места и был награжден почетными грамотами творческих педагогов.
В завершение мероприятия выпускники выразили благодарность своим учителям, любимым учебным заведениям, за все созданные для них условия. Волнующе звучит «Последний звонок».