LONDONDA OʻTKAZILAYOTGAN FORUM DOIRASIDA “YORK PRESS” VA “PEARSON ASSESMENT” NASHRIYOTLARI BILAN UCHRASHUVLAR TASHKIL ETILDI
24-may 2022-yil
Londonda oʻtkazilayotgan Butunjahon taʼlim forumining ilk kunida Xalq taʼlimi vazirining birinchi oʻrinbosari Usmon Sharifxodjayev Malayziya taʼlim vaziri Moxd Radzi Md Jidin bilan uchrashgan edi.
Forum doirasida “York Press” va “Pearson Assesment” nashriyotlari bilan ham uchrashuvlar tashkil etildi. Usmon Sharifxodjayev mazkur nashriyot mutaxassislari bilan xalqaro miqyosda tan olingan zamonaviy darsliklar yaratish, ularni Oʻzbekistonga moslashtirish masalalarini muhokama qildi.
Shuningdek, hamkorlar bilan oʻqituvchilar bilimini baholash hamda sertifikatsiyalarni joriy qilish boʻyicha kelishib olindi.
photo2022-05-2320-48-35.jpg
“National Geographic Learning” taʼlim kontentiga moslangan elementlarni Oʻzbekistonda taʼlim jarayoniga moslashtirish boʻyicha fikr almashildi.

В РАМКАХ ПРОВОДИМОГО В ЛОНДОНЕ ФОРУМА БЫЛИ ОРГАНИЗОВАНЫ ВСТРЕЧИ С ИЗДАТЕЛЬСТВАМИ "YORK PRESS" И "PEARSON ASSESMENT"
24 май 2022 год
В первый день работы Всемирного образовательного форума в Лондоне состоялась встреча первого заместителя министра народного образования Усмона Шарифходжаева с министром образования Малайзии Мохдом Радзи Мд Джидином.
В рамках форума также прошли встречи с York Press и Pearson Assessment. Усмон Шарифходжаев обсудил со специалистами издательства вопросы создания всемирно признанных современных учебников и их адаптации для Узбекистана.
Также с партнерами достигнута договоренность об оценке знаний учителей и внедрении аттестации.
photo2022-05-2320-48-35.jpg
Стороны обменялись мнениями по вопросам адаптации элементов, адаптированных к образовательному содержанию «National Geographic Learning», к образовательному процессу в Узбекистане.