XALQ TAʼLIMI VAZIRI QORAQALPOGʻISTON RESPUBLIKASINING ENG OLIS HUDUDLARIDAGI MAKTABLARGA BORDI
Bugun Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov maktablarda yaratilgan sharoitlarni oʻrganish maqsadida Qoraqalpogʻiston Respublikasiga joʻnab ketdi. Oʻrganish ishlarini Qoʻngʻirot tumanidagi 33-maktabdan boshladi. Maktab oʻquvchilariga vazir darsini oʻtib bergach, pedagoglar bilan suhbatlashdi va mavjud muammolar xususida ularning fikrlarini tingladi.
photo2021-12-0117-44-11.jpg
Maktab oʻquvchilari bilan uchrashar ekan, kimyo, biologiya, chet tili, fizika fanlari borasidagi bilimlarini sinovdan oʻtkazib, bitiruvchilar bilan kelajak kasblari xususida suhbat qurdi.
img1782.jpg
Vazirning keyingi manzili ushbu tumandagi 490 oʻringa moʻljallangan 40-maktab boʻldi. Koeffitsiyenti yuqori boʻlgan va ayni paytda 1000 nafar oʻquvchi bilim olayotgan maktab oʻquvchilariga munosib sharoit yaratish maqsadida yangi bino qurilishini investitsiya dasturiga kiritish hamda boshlangʻich sinf oʻquvchilarining bepul ovqatlanishi uchun sharoit yaratish boʻyicha tuman hokimi bilan kelishib oldi.

Сегодня министр народного образования Бахтиёр Саидов отбыл в Республику Каракалпакстан для изучения условий, созданных в школах. Учебу начал в школе № 33 Кунградского района. Проведя министерский урок для школьников, он побеседовал с учителями и выслушал их мнения по существующим проблемам.
Встречаясь со студентами школы, он проверил свои знания по химии, биологии, иностранным языкам, физике и побеседовал с выпускниками о будущей профессии.
Следующим адресом министра стала 40-я школа на 490 мест в районе. Договорились с акимом района о включении строительства нового корпуса в инвестиционную программу и создании условий для бесплатного питания учащихся начальных классов с целью создания достойных условий для учащихся с высокими коэффициентами и в настоящее время обучающихся 1000 учащихся.