Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov Moʻynoq tumanidagi informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib oʻqitishga ixtisoslashtirilgan 8-umumtaʼlim maktabida boʻldi.
Maktab holatini koʻzdan kechirar ekan Baxtiyor Saidov taʼlim muassasa oʻquvchilari uchun barpo etilgan yotoqxonani tez fursatlarda jihozlar bilan taʼminlash va keyinchalik iqtidorli bolalarni tanlab olish orqali uni maktab-internatiga aylantirishni taklif etdi.
Oʻquvchilarning zamonaviy taʼlim olishlari uchun maktabga kompyuter sinf jamlanmasi hamda elektron doska sovgʻa qilindi.
Shundan soʻng vazir Qonlikoʻlda joylashgan 24-umumtaʼlim maktabiga yoʻl oldi. Vazir maktab oʻquvchilari uchun homiylik mablagʻlari asosida qurilayotgan 180 oʻrinli yangi maktab binosini koʻzdan kechirdi. Mazkur maktab binosining qurilishi ayni damda maktabning eski binosida tahsil olayotgan 101 nafar bolaning zamonaviy sharoitlarda taʼlim olish imkoniyatini yaratadi.
Qurilish ishlari yakuniga yetgach maktabga yuqori malakali oʻqituvchilarni jalb qilish hamda iqtidorli bolalar uchun ixtisoslashgan sinf ochish takliflari ilgari surildi.

Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov visited the 8th comprehensive school in Muynak district, which specializes in in-depth teaching of informatics and information technologies.
Reviewing the condition of the school, Bakhtiyor Saidov suggested that the dormitory, built for students of the educational institution, be equipped as soon as possible and then turn it into a boarding school by selecting talented children.
The school received a computer classroom and an electronic whiteboard for modern education.
After that, the Minister went to the 24th comprehensive school in Kanlikul. The Minister inspected the new 180-seat school building, which is being built on the basis of sponsorship funds for schoolchildren. The construction of this school building will allow 101 children currently studying in the old school building to study in modern conditions.
Upon completion of the construction work, proposals were made to attract highly qualified teachers to the school and to open a specialized class for gifted children.