Xalq ta’limi vazirligi, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi, Adliya vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi bilan hamkorlikda o‘tkazilgan “Mening huquq va majburiyatlarim” respublika tanlovi joriy yilning 22-23 dekabr kunlari o‘ta mazmunli, qizg‘in baxslarga boy, xolisona va oshkoralikda tashkil etildi.
Tanlovning hududiy bosqichlarida g‘olib bo‘lgan 14 ta jamoalarning jami 70 nafar o‘quvchisi o‘zlarining bilimlarini amaliyotda namoyish etdilar.
Xalq ta’limi vazirligining madaniy – ma’rifiy tadbirlar dasturiga muvofiq, tanlov ishtirokchilarini joriy yilning 22 dekabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahridan jami 90 nafar o‘quvchi va o‘qituvchi “Gʻalaba bog‘i” yodgorlik majmuasiga bordilar.
Tashrif davomida o‘quvchilar “Gʻalaba bog‘i” yodgorlik majmuasiga Vatan ozodligi yo‘lida qahramonlik ko‘rsatgan buyuk ajdodlarimizning ibratli hayotlari bilan yaqindan tanishdilar.
Tanlov yakuniga ko‘ra:
I o‘rin: Namangan viloyatining “Advokat” jamoasi;
II o‘rin: Buxoro viloyatining “Yangi O‘zbekiston” jamoasi;
III o‘rin: Qashqadaryo viloyatining “Yuristlar” jamoasi qo‘lga kiritdi.
Qolgan hududiy jamoalar turli nominasiyalar hamda vazirlikning esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

The Republican contest "My Rights and Responsibilities", organized in collaboration with the Ministry of Public Education, the Ministry of Higher and Secondary Special Education, the Ministry of Justice and the Agency for Youth Affairs, was held on December 22-23 this year.
A total of 70 students from the 14 teams that won the regional stages of the competition demonstrated their knowledge in practice.
In accordance with the program of cultural and educational activities of the Ministry of Public Education, on December 22 this year, a total of 90 students and teachers from the Republic of Karakalpakstan, regions and the city of Tashkent visited the Victory Park memorial complex.
During the visit, the students got acquainted with the exemplary lives of our great ancestors, who showed heroism in the struggle for freedom of the Motherland.
According to the results of the competition:
I place: "Advokat" team from Namangan region;
II place: "Uzbekistan" team from Bukhara region;
III place: The team "Lawyers" of Kashkadarya region.
The remaining regional teams were awarded with various nominations and commemorative gifts from the ministry.