Xalq ta’limi vazirligi, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi, Adliya vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi bilan hamkorlikda o‘tkazilgan “Mening huquq va majburiyatlarim” respublika tanlovi joriy yilning 22-23 dekabr kunlari o‘ta mazmunli, qizg‘in baxslarga boy, xolisona va oshkoralikda tashkil etildi.
Tanlovning hududiy bosqichlarida g‘olib bo‘lgan 14 ta jamoalarning jami 70 nafar o‘quvchisi o‘zlarining bilimlarini amaliyotda namoyish etdilar.
Xalq ta’limi vazirligining madaniy – ma’rifiy tadbirlar dasturiga muvofiq, tanlov ishtirokchilarini joriy yilning 22 dekabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahridan jami 90 nafar o‘quvchi va o‘qituvchi “Gʻalaba bog‘i” yodgorlik majmuasiga bordilar.
Tashrif davomida o‘quvchilar “Gʻalaba bog‘i” yodgorlik majmuasiga Vatan ozodligi yo‘lida qahramonlik ko‘rsatgan buyuk ajdodlarimizning ibratli hayotlari bilan yaqindan tanishdilar.
Tanlov yakuniga ko‘ra:
I o‘rin: Namangan viloyatining “Advokat” jamoasi;
II o‘rin: Buxoro viloyatining “Yangi O‘zbekiston” jamoasi;
III o‘rin: Qashqadaryo viloyatining “Yuristlar” jamoasi qo‘lga kiritdi.
Qolgan hududiy jamoalar turli nominasiyalar hamda vazirlikning esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

Республиканский конкурс «Мои права и обязанности», организованный совместно с Министерством народного образования, Министерством высшего и среднего специального образования, Министерством юстиции и Агентством по делам молодежи, прошел 22-23 декабря текущего года.
Свои знания на практике продемонстрировали 70 студентов из 14 команд, победивших в региональных этапах конкурса.
В соответствии с программой культурно-просветительских мероприятий Министерства народного образования 22 декабря текущего года Мемориальный комплекс «Парк Победы» посетили в общей сложности 90 учащихся и преподавателей из Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента.
В ходе визита студенты ознакомились с образцовой жизнью наших великих предков, проявивших героизм в борьбе за свободу Родины.
По результатам конкурса:
I место: Команда «Адвокат» из Наманганской области;
II место: команда «Узбекистан» из Бухарской области;
III место: команда «Юристы» из Кашкадарьинской области.
Остальные региональные команды были награждены различными номинациями и памятными подарками от министерства.