IMKONIYATI CHEKLANGAN BOLALAR O‘RTASIDA O‘TKAZILGAN “5 TASHABBUS – SPORT BILAN” MUSOBAQASI RESPUBLIKA BOSQICHI G‘OLIBLARI TAQDIRLANDI
19-may 2022-yil
Joriy yilning 15-18 may kunlari imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati o‘quvchilari o‘rtasida “5 tashabbus – sport bilan” shiori ostida o‘tkazilgan musobaqalar uyushqoqlik bilan tashkil etildi.
photo2022-05-1910-46-51.jpg
18 may kuni sportning shaxmat, yengil atletika va quvnoq estafeta turlari bo‘yicha bo‘lib o‘tgan sport musobaqalarining Respublika final bosqichi yakunlandi.
photo2022-05-1819-54-38.jpg
Musobaqa yakunlari bo‘yicha g‘olib va sovrindor o‘quvchilar Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari Vahobjon Rajabov, vazirlikning Maktabdan tashqari taʼlim, sport va turizmni tashkil etish boshqarmasi hamda O‘zbekiston “Yoshlik” jismoniy tarbiya va sport jamiyati Markaziy kengashi masʼul xodimlari tomonidan medal, diplom va qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Competitions under the motto "5 initiatives - with sports" were organized among students of specialized boarding schools for children with disabilities on May 15-18 this year.
Following the results of the competition, the winners and prize-winners were awarded medals, diplomas and valuable souvenirs by the Deputy Minister of Public Education Vahobjon Rajabov, officials of the Department of Extracurricular Education, Sports and Tourism and the Central Council of the Youth Physical Culture and Sports Society of Uzbekistan.