IMKONIYATI CHEKLANGAN BOLALAR O‘RTASIDA O‘TKAZILGAN “5 TASHABBUS – SPORT BILAN” MUSOBAQASI RESPUBLIKA BOSQICHI G‘OLIBLARI TAQDIRLANDI
19-may 2022-yil
Joriy yilning 15-18 may kunlari imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati o‘quvchilari o‘rtasida “5 tashabbus – sport bilan” shiori ostida o‘tkazilgan musobaqalar uyushqoqlik bilan tashkil etildi.
photo2022-05-1910-46-51.jpg
18 may kuni sportning shaxmat, yengil atletika va quvnoq estafeta turlari bo‘yicha bo‘lib o‘tgan sport musobaqalarining Respublika final bosqichi yakunlandi.
photo2022-05-1819-54-38.jpg
Musobaqa yakunlari bo‘yicha g‘olib va sovrindor o‘quvchilar Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari Vahobjon Rajabov, vazirlikning Maktabdan tashqari taʼlim, sport va turizmni tashkil etish boshqarmasi hamda O‘zbekiston “Yoshlik” jismoniy tarbiya va sport jamiyati Markaziy kengashi masʼul xodimlari tomonidan medal, diplom va qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

НАГРАЖДЕНЫ ПОБЕДИТЕЛИ РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЭТАПА КОНКУРСА «5 ИНИЦИАТИВ – СО СПОРТОМ» СРЕДИ ДЕТЕЙ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ
19 май 2022 год
Соревнования под девизом «5 инициатив – со спортом» были организованы среди воспитанников специализированных школ-интернатов для детей с ограниченными возможностями здоровья 15-18 мая текущего года.
photo2022-05-1910-46-51.jpg
18 мая завершился республиканский финальный этап спортивных соревнований по шахматам, легкой атлетике и веселой эстафете.
photo2022-05-1819-54-38.jpg
По итогам конкурса победителям и призерам были вручены медали, дипломы и ценные сувениры заместителем министра народного образования Вагобжоном Раджабовым, работниками Управления внешкольного образования, спорта и туризма и Центрального совета Молодежной физкультуры. Общество культуры и спорта Узбекистана.