FURQAT TUMANIDAGI MAKTABLAR O‘RGANILMOQDA
Xalq taʼlimi vazirligi mutasaddilari ijtimoiy tarmoqlar orqali murojaat etgan ustozlarning takliflari bo‘yicha Furqat tumanidagi umumtaʼlim maktablarga bordi. Xususan, tumandagi 13-maktabda bo‘lib, maktab binosini rekonstruksiya qilgan holda o‘quv xonalari, sport zal, faollar zali, oshxonani mukammal taʼmirlash uchun Investitsiya dasturiga qo‘shimcha kiritish zarurligi taʼkidlandi.
photo2022-05-1216-27-35.jpg
11-sinf o‘quvchilari bilan muloqot qilinib, maktabda olgan bilimi, egallaydigan kasblari yuzasidan savol-javob o‘tkazildi. Vazir 11-sinf o‘quvchisi Diyora Mirzaganiyeva bilan ingliz tilida erkin muloqot qilib, uning keng tafakkuri, teran fikrlashini eʼtirof etdi va unga noutbuk hamda planshet sovg‘a qildi.
photo2022-05-1216-27-37.jpg
Shuningdek, vazir tumandagi 14-maktabda ham bo‘lib, 11-sinf bitiruvchisi Naima Hasanova bilan muloqot qildi. Kitob o‘qishi orqali bilim va dunyoqarashini oshirayotgan, maqsadi sari astoydil harakat qilayotgan isteʼdodli o‘quvchiga noutbuk sovg‘a qilindi.
Maktab rahbariga mamlakat kelajagiga daxldor bo‘lib, o‘qituvchilarning masʼuliyatini oshirish zarurligi taʼkidlandi.
photo2022-05-1216-27-32.jpg
Maktabning ingliz tili o‘qituvchisi Yulduz Do‘ltayeva bilan muloqot qilinib, sohani rivojlantirish yuzasidan takliflari tinglandi.

Средние школы Фуркатского района посетили представители Министерства народного просвещения по предложению учителей, подавших заявки через социальные сети. В частности, он посетил 13-ю школу района и отметил необходимость внесения в Инвестиционную программу капитального ремонта классных комнат, спортзала, зала актива, кухни с реконструкцией здания школы.
Учащиеся 11-х классов были опрошены и задавали вопросы об их школьном образовании и профессии. Министр свободно говорил по-английски с 11-классницей Диёрой Мирзаганиевой, отметив ее широкий кругозор и глубокое мышление, и подарил ей ноутбук и планшет.
Министр также посетил 14-ю школу района и побеседовал с выпускницей 11-го класса Наимой Гасановой. Ноутбук был подарен талантливому студенту, который пополняет свои знания и кругозор чтением книг и усердно работает для достижения своей цели.
Руководитель школы подчеркнул необходимость повышения ответственности учителей по отношению к будущему страны.
Было проведено интервью с учителем английского языка школы Юлдуз Долтаевой и выслушаны предложения по развитию направления.