“EL-YURT UMIDI” JAMGʻARMASI STIPENDIYASINI QOʻLGA KIRITGAN 15 NAFAR OʻQITUVCHI SANKT- PETERBURG SHAHRIGA MALAKA OSHIRISHGA JOʻNAB KETDI
13-sentabr 2021-yil
“El-yurt umidi” jamgʻarmasining matematika, kimyo, biologiya va geologiya fanlari boʻyicha oʻtkazilgan birinchi stipendiya tanlovi natijalariga koʻra “Jamgʻarma stipendiati” deb eʼtirof etilgan 15 nafar oʻqituvchi 12-sentyabr kuni Rossiyaning Sankt- Peterburg shahridagi Gersen nomidagi pedagogika universitetiga malaka oshirishga joʻnab ketdi.
Xalq taʼlimi vazirligi barcha ustozlarimizga ushbu kurslarni muvaffaqiyatli oʻtab, yurtimizga yanada yuksak malaka bilan qaytishlarini tilab qoladi.

15 УЧИТЕЛЕЙ, ПОЛУЧИВШИХ СТИПЕНДИЮ ФОНДА «ЭЛ-ЮРТ УМИДИ», ОТПРАВИЛИСЬ В САНКТ-ПЕТЕРБУРГ ДЛЯ ПОВЫШЕНИЯ СВОЕЙ КВАЛИФИКАЦИИ
13 сентябрь 2021 год
По итогам первого конкурса стипендий Фонда «Эл-Юрт Умиди» по математике, химии, биологии и геологии 15 преподавателей, получивших звание «Стипендиаты фонда», 1 сентября отправились в Педагогический университет имени Герцена в Санкт-Петербурге, Россия. 12, чтобы улучшить свои навыки.
Министерство народного просвещения желает всем нашим учителям успешно закончить эти курсы и вернуться в нашу страну с более высокой квалификацией.