Mazkur maktab Prezident qarori bilan oʻtgan oʻquv yilidan boshlab kimyo-biologiya faniga ixtisoslashtirilgan maktab sifatida qayta tashkil etilgan.
Maktabda pedagoglarning sifat tarkibini yaxshilash va oʻquvchilar bilimini oshirish, bitiruvchilarni oliy taʼlim muassasalariga yoʻnaltirish borasida bir qator ijobiy yutuqlarga ham erishilgan. Hozirda kimyo fanidan 1 nafar ilmiy darajaga ega, 6 nafar oliy toifali, 18 nafar birinchi toifali pedagog faoliyat yuritadi. Kimyo-biologiyaga ixtisoslashgan sinflardan tashqari variativ oʻquv reja asosida ham sinflar tashkil etilishi bitiruvchilarni oliy taʼlim muassasalariga oʻqishga kirishida qoʻshimcha imkoniyat yaratadi.
Shu bilan birga vazir maktabning yangi oʻquv yiliga tayyorgarligi hamda oʻquvchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Pedagogik jamoa bilan suhbatda boʻlib, mazkur maktabni kelajakda STEAM yoʻnalishida respublikada tayanch maktabga aylantirish boʻyicha fikr almashib, ularning takliflarini tingladi.
Maktabning moddiy texnik bazasini mustahkamlash maqsadida kompyuter sinfi, 2 ta interaktiv doska va televizor sovgʻa qilindi. Shu bilan birgalikda, taʼlim sifatini oshirish uchun taʼmir yoki jihozlar emas, eng asosiysi oʻz kasbiga fidoiy boʻlgan oʻqituvchilarni maktabga jalb etish zarurligi taʼkidlandi.

Сегодня министр народного просвещения Шерзод Шерматов ознакомился с деятельностью Государственной общеобразовательной школы естественнонаучного профиля.
В прошлом учебном году указом президента школа была реорганизована в школу с химико-биологическим уклоном.
Школа также добилась ряда положительных успехов в повышении качества преподавательского состава, повышении уровня знаний учащихся и направлении выпускников в высшие учебные заведения. В настоящее время работает 1 учитель химии, 6 учителей высшей категории, 18 учителей первой категории. В дополнение к классам, специализирующимся на химии и биологии, создание классов на основе разнообразной учебной программы предоставит выпускникам дополнительные возможности для поступления в высшие учебные заведения.
При этом министр ознакомился с подготовкой школы к новому учебному году и условиями, созданными для учащихся. Он пообщался с педагогическим коллективом, обменялся мнениями о будущем школы как базовой школы в стране по направлению STEAM, выслушал их предложения.
В целях укрепления материально-технической базы школы были переданы в дар компьютерный класс, 2 интерактивные доски и телевизор. При этом было подчеркнуто, что для повышения качества образования важно привлекать учителей, преданных своей профессии, а не ремонту или оборудованию.