“OʻZBEKISTON KASABA UYUSHMALARI FEDERATSIYASI MUKOFOTI LAUREATI” KOʻRIK-TANLOVINING RESPUBLIKA BOSQICHI BOʻLIB OʻTMOQDA
18-avgust 2021-yil
Mamlakatimiz Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan Xalq taʼlimi vazirligi hamda Kasaba uyushmalari Federatsiyasi tomonidan Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi mukofoti Laureati Respublika koʻrik-tanlovi oʻtkazilayotgani toʻgʻrisida xabar berilgan edi. Kuni kecha mazkur tanlovning Respublika bosqichiga start berildi.
photo2021-08-1812-16-59.jpg
Bugun tanlovning ikkinchi kuni ishtirokchilar suhbat jarayonida sinovdan oʻtishmoqda. Suhbat avvalida Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov ishtirokchilar bilan uchrashdi. Vazir Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi bilan hamkorlikda oʻtkazilayotgan tanlov ahamiyati xususida alohida toʻxtaldi.
photo2021-08-1712-27-55.jpg
Tanlovning birinchi yoʻnalishda pedagog tomonidan oʻz fanidan “Mahorat darsi” oʻtib berildi. Ikkinchi yoʻnalishida esa Oʻzbekiston Respublikasi “Kasaba uyushmalari toʻgʻrisida” qonuni va kasaba uyushmasi faoliyati, mehnat huquqi haqidagi bilimlari sinovdan oʻtkazilmoqda.
photo2021-08-1712-21-19.jpg
Eslatib oʻtamiz, tanlov natijalariga koʻra, har bir fan boʻyicha 1-oʻrin sohiblari Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi mukofoti Laureati koʻkrak nishoni va 30 mln. soʻm, 2-oʻrin 20 mln. soʻm, 3-oʻrin 10 mln. soʻm pul mukofotlari, esdalik sovgʻalar va diplom bilan taqdirlanadi.

Сообщалось, что Министерство народного образования и Федерация профсоюзов Узбекистана проводят республиканский конкурс на соискание Лауреата Федерации профсоюзов Узбекистана по случаю 30-летия независимости нашей страны. Вчера стартовал республиканский этап конкурса.
Сегодня, во второй день соревнований, участники проходят тестирование в ходе собеседования. В начале беседы с участниками встретился министр народного просвещения Шерзод Шерматов. Министр подчеркнул важность конкурса, который проводится совместно с Федерацией профсоюзов Узбекистана.
По первому направлению конкурса преподаватель дал «Мастер-класс» по своему предмету. По второму направлению проверяются знания Закона Республики Узбекистан «О профессиональных союзах» и деятельности профсоюзов, трудового права.
Напомним, что по итогам конкурса занявшие первые места по каждому предмету получат нагрудный знак Федерации профсоюзов Узбекистана и 30 миллионов сумов. сум, 2 место - 20 млн. сум, 3 место - 10 млн. сум будут награждены денежными призами, сувенирами и дипломами.