“OʻZBEKISTON KASABA UYUSHMALARI FEDERATSIYASI MUKOFOTI LAUREATI” KOʻRIK-TANLOVINING RESPUBLIKA BOSQICHI BOʻLIB OʻTMOQDA
18-avgust 2021-yil
Mamlakatimiz Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan Xalq taʼlimi vazirligi hamda Kasaba uyushmalari Federatsiyasi tomonidan Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi mukofoti Laureati Respublika koʻrik-tanlovi oʻtkazilayotgani toʻgʻrisida xabar berilgan edi. Kuni kecha mazkur tanlovning Respublika bosqichiga start berildi.
photo2021-08-1812-16-59.jpg
Bugun tanlovning ikkinchi kuni ishtirokchilar suhbat jarayonida sinovdan oʻtishmoqda. Suhbat avvalida Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov ishtirokchilar bilan uchrashdi. Vazir Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi bilan hamkorlikda oʻtkazilayotgan tanlov ahamiyati xususida alohida toʻxtaldi.
photo2021-08-1712-27-55.jpg
Tanlovning birinchi yoʻnalishda pedagog tomonidan oʻz fanidan “Mahorat darsi” oʻtib berildi. Ikkinchi yoʻnalishida esa Oʻzbekiston Respublikasi “Kasaba uyushmalari toʻgʻrisida” qonuni va kasaba uyushmasi faoliyati, mehnat huquqi haqidagi bilimlari sinovdan oʻtkazilmoqda.
photo2021-08-1712-21-19.jpg
Eslatib oʻtamiz, tanlov natijalariga koʻra, har bir fan boʻyicha 1-oʻrin sohiblari Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi mukofoti Laureati koʻkrak nishoni va 30 mln. soʻm, 2-oʻrin 20 mln. soʻm, 3-oʻrin 10 mln. soʻm pul mukofotlari, esdalik sovgʻalar va diplom bilan taqdirlanadi.

It was reported that the Ministry of Public Education and the Federation of Trade Unions of Uzbekistan are holding a Republican contest for the Laureate of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan on the occasion of the 30th anniversary of independence of our country. The Republican stage of the contest started yesterday.
Today, on the second day of the competition, participants are being tested during the interview. At the beginning of the conversation, Minister of Public Education Sherzod Shermatov met with the participants. The Minister stressed the importance of the competition, which is held in cooperation with the Federation of Trade Unions of Uzbekistan.
In the first direction of the competition, the teacher gave a "Master Class" in his subject. In the second direction, the knowledge of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Trade Unions" and the activities of trade unions, labor rights are tested.
It will be recalled that according to the results of the competition, the first place winners in each subject will receive a breastplate of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan and 30 million soums. soums, 2nd place - 20 mln. soums, 3rd place - 10 mln. UZS will be awarded with cash prizes, souvenirs and diplomas.