Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi 51-sonli fransuz tiliga ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktabida Fransiyaning “Amopa” assotsiatsiyasi tomonidan Oʻzbekistondagi fransuz tilida oʻqitiladigan 787 ta ixtisoslashtirilgan maktablar uchun 998 nomdagi 1 470 dona badiiy adabiyotlar va darsliklar begʻaraz ajratildi.
Taqdimotda Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov, Oʻzbekistonning Fransiyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Sardor Rustamboyevlar hamda “Amopa” assotsiatsiyasi vakillari ZOOM orqali ishtirok etdi.
Taqdimot jarayonida Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi 51-sonli fransuz tiliga ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim muassasasining 11-sinf oʻquvchisi Sadiya Saidkarimova hamda oʻqituvchilar mazkur kitoblar oʻquvchilarning chet tilini oʻrganishda bilimini yana-da oshirishda muhimligini taʼkidladi.
Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov taqdimot jarayonida Oʻzbekistonning Fransiyadagi elchixonasiga hamda “Amopa” assotsiatsiyasiga minnatdorlik bildirdi.

Во французской общеобразовательной школе № 51 Юнусабадского района города Ташкента французская ассоциация «Амопа» передала в дар 1470 наименований художественной литературы и учебники 998 наименований для 787 специализированных школ с преподаванием французского языка в Узбекистане.
В презентации приняли участие министр народного образования Шерзод Шерматов, Чрезвычайный и Полномочный Посол Узбекистана во Франции Сардор Рустамбаев и представители Ассоциации «Амопа» через ZOOM.
В ходе презентации ученица 11 класса Французской средней школы № 51 Юнусабадского района Ташкента Садия Саидкаримова и педагоги отметили важность этих книг в углублении знаний учащихся по иностранному языку.
В ходе презентации министр народного образования Шерзод Шерматов поблагодарил посольство Узбекистана во Франции и ассоциацию «Амопа».