Bugun Xalq taʼlimi vazirligi va Janubiyning Koreya KT Corporation oʻrtasida 2021-yilda umumtaʼlim maktablariga 951 ta oʻquv kompyuter jamlanmasini yetkazish boʻyicha kelishuv imzolandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining qaroriga muvofiq Xalq taʼlimi vazirligi va Koreyaning Eksport-import banki tomonidan amalga oshirilayotgan «Maktab taʼlimida axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini yana-da rivojlantirish» loyihasi doirasida 2019-2020-yillarda jami 2859 ta oʻquv kompyuter jamlanmasi (43 ming dona kompyuter) oʻrnatildi.
Loyiha doirasida oʻtkazilgan tender savdolari yakunlariga koʻra vazirlik tomonidan 8,23 mln. AQSH dollar miqdorida mablagʻ iqtisod qilingan.
Maktablarga qoʻshimcha kompyuter sinflari zarur boʻlgani sababli, iqtisod qilingan mablagʻlar hisobiga ham KT Corporation tomonidan umumtaʼlim maktablariga qoʻshimcha 951 ta oʻquv kompyuter jamlanmasi, yaʼni 14 mingdan ortiq kompyuter yetkazib berishga kelishildi.

Сегодня Министерство народного образования и южнокорейская корпорация KT подписали соглашение о поставке 951 комплекта учебных компьютеров для средних школ в 2021 году.
В соответствии с указом Президента Республики Узбекистан в 2019-2020 годах в рамках проекта «Дальнейшее развитие информационно-коммуникационных технологий в школьном образовании», реализуемого Министерство народного образования и Экспортно-импортный банк Кореи.
По результатам тендеров, проведенных в рамках проекта, министерство выделило 8,23 млн сумов. Доллары США были сэкономлены.
В связи с потребностью в дополнительных компьютерных классах в школах, KT Corporation также согласилась поставить 951 дополнительный компьютерный комплект в средние школы, или более 14 000 компьютеров, за счет сэкономленных средств.