MAKTABLAR QOSHIDA 1900 TAGA YAQIN BEPUL SOGʻLOMLASHTIRISH MAYDONCHALARI OʻZ FAOLIYATINI BOSHLAYDI
Yozgi taʼtil davomida bolalarni dam oldirish, sogʻlomlashtirish va boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishini tashkil etish maqsadida bugundan 762 ta maktablar qoshida bepul sogʻlomlashtirish maydonchalari oʻz faoliyatini boshladi. Mazkur maydonchalarda birinchi kundanoq 1 240 nafar pedagoglar hamrohligida 80 ming nafarga yaqin oʻquvchilar maroqli dam olishdi.
photo2021-06-1515-32-55-3.jpg
Sogʻlomlashtirish maydonchalarida bolalarni dam olishini tashkil etish boʻyicha Pedagog xodimlar hamda toʻgarak rahbarlari uchun oʻquv qoʻllanmalar ishlab chiqilib, mazkur qoʻllanmalar asosida madaniyat, sanʼat, sport, axborot-texnologiyalari, kitob oʻqishga qiziqishni oshirish, oʻquvchi-qizlarni ijtimoiy faol hayotga jalb etishga qaratilgan toʻgarak mashgʻulotlari faoliyati yoʻlga qoʻyildi.

В РАМКАХ ШКОЛЫ НАЧНУТ СВОЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ОКОЛО 1900 БЕСПЛАТНЫХ МЕДИЦИНСКИХ УЧРЕЖДЕНИЙ
Сегодня в 762 школах открыты бесплатные санаторно-курортные учреждения для обеспечения отдыха, оздоровления и досуга детей в период летних каникул. С первого дня на этих площадках в сопровождении 1 240 преподавателей хорошо провели время около 80 000 студентов.
photo2021-06-1515-32-55-3.jpg
Разработаны методические пособия для педагогических работников и руководителей клубов по организации отдыха детей на оздоровительных мероприятиях, и на основе этих методических указаний проводятся занятия по культуре, искусству, спорту, информационным технологиям, интересу к чтению, вовлечению учащихся в общественно активную жизнь. был поставлен.
photo2021-06-1412-59-11-2.jpg
Для информации: Санатории будут работать с 15 июня по 15 августа с понедельника по пятницу с 08:00 до 13:00. В летний период в школах будет установлено около 1900 игровых площадок.