2-son umumtaʼlim maktabi direktoriga “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida “Prezident sovgʻasi” “Spark” avtomobili topshirilgandan soʻng mehmonlar maktab faoliyati bilan tanishdi.
Xususan informatika xonasida dasturiy loyihalarini yaratgan iqtidorli oʻquvchilar bilan suhbatlashdi. Ular yaratgan loyihalar bilan tanishib, oʻzining taklif va tavsiyalarini berdi.
5 ta tashabbus doirasida maktabda tashkil etilgan toʻgaraklar, yosh ixtirochilar ijodi bilan tanishdi.
Shundan soʻng vazir Karmana tumanidagi 21-umumtaʼlim maktabida oʻquvchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. 874 nafar oʻquvchi tahsil olayotgan mazkur maktabda vazir bitiruvchi sinf oʻquvchilari bilan suhbatda boʻldi. Ularning kelajakdagi rejalari, tanlagan kasbi va kirishni maqsad qilgan oliy oʻquv yurtlari bilan qiziqdi. Joriy oʻquv yilida maktabni 67 nafar bitiruvchi tamomlaydi, shulardan barchasi hozirda oliy taʼlim muassasasiga kirish istagini bildirgan. Hozirda maktabning 5 nafar bitiruvchisi muddatidan avval OTMga kirgan boʻlib, vazir ularning kelgusi ishlarida muvaffaqiyat tiladi.

МИНИСТР НАРОДНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ОЗНАКОМИЛСЯ С ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ ШКОЛ В КАРМАНЕ И ПОБЕСЕДОВАЛ С ВЫПУСКНИКАМИ
8 апрель 2021 год
МИНИСТР ОБРАЗОВАНИЯ ОЗНАКОМИЛСЯ С ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ И ВЫПУСКНИКАМИ ШКОЛЫ "КАРМАНА"
Министр народного образования Шерзод Шерматов ознакомился с состоянием школ Карманинского района Навоийской области.
После вручения директору общеобразовательной школы № 2 президентского подарочного автомобиля «Огонек» в рамках проекта «Миллион программистов» гости ознакомились с деятельностью школы.
В частности, он пообщался с талантливыми студентами, которые создавали программные проекты в компьютерном классе. Он ознакомился с созданными ими проектами и дал свои предложения и рекомендации.
В рамках 5 инициатив клубы, организованные при школе, знакомились с творчеством юных изобретателей.
photo2021-04-0813-52-51-3.jpg
После этого министр ознакомился с условиями, созданными для учащихся общеобразовательной школы №21 Карманинского района. В школе, в которой обучается 874 ученика, министр пообщался с выпускниками. Его интересовали их планы на будущее, выбранная ими профессия и университеты, в которые они стремились. В текущем учебном году школу закончат 67 выпускников, все из которых сейчас изъявили желание поступать в высшее учебное заведение. В настоящее время 5 выпускников школы досрочно поступили в университет, и министр пожелал им успехов в дальнейшей работе.