Koronavirus infeksiyasining yangi shtammi bolalar va yoshlar o‘rtasida tarqalish xavfini oldini olish hamda Sog‘liqni saqlash vazirligi hamda Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmatining takliflaridan kelib chiqib 24 yanvardan boshlab maktablardagi taʼlim jarayoni bir oy muddat davomida “onlayn” shaklda olib boriladi.
Masofaviy shaklda o‘quvchilarning sifatli taʼlim olishi uchun Milliy teleradiokompaniyaning telekanallari hamda "Onlayn maktab" telegram kanali orqali berib boriladi. "Onlayn maktab" loyihasi doirasida beriladigan darslar jadvali kunlik ravishda "Onlayn maktab" telegram kanali orqali eʼlon qilib boriladi (https://t.me/uzeduonlinemaktab).
Fursatdan foydalanib, Xalq taʼlimi vazirligi ota-onalardan farzandlarini uydagi xavfsizligi va sog‘ligini taʼminlagan holda "Onlayn maktab" loyihasi doirasida efirga uzatiladigan darslarni kuzatib borishlarida amaliy yordam berishlarini so‘raydi.
Shu o‘rinda bugungi murakkab vaziyatdan chiqib ketishning yagona yo‘li bu vaksinatsiya, shu bois sizlardan o‘zingiz va yaqinlaringiz salomatligini himoya qilish uchun vaksinatsiya jarayonlarida faol qatnashishingizni so‘rab qolamiz.

На основании рекомендаций Минздрава и Службы санитарно-эпидемиологического надзора и общественного здоровья по предупреждению распространения нового штамма коронавируса среди детей и молодежи учебный процесс в школах в течение месяца с 24 января.
Дистанционное обучение студентов осуществляется через телеканалы Национальной телерадиокомпании и телеграм-канал «Онлайн-школа». Расписание занятий в рамках проекта «Онлайн-школа» будет анонсироваться ежедневно через телеграм-канал «Онлайн-школа».
Пользуясь случаем, Министерство народного образования просит родителей оказать практическую помощь в контроле за уроками, транслируемыми в рамках проекта «Онлайн-школа», при обеспечении безопасности и здоровья их детей дома.
На данный момент единственным выходом из сегодняшней сложной ситуации является вакцинация, поэтому просим вас принять активное участие в процессе вакцинации, чтобы защитить здоровье себя и своих близких.