"Barchangizga maʼlumki, hozirgi kunda mamlakatimiz hayotida g‘oyat muhim davr boshlanmoqda. Bu – yangi taraqqiyot va milliy yuksalish davridir.
35 milliondan iborat ko‘pmillatli xalqimiz dunyodagi rivojlangan davlatlarga xos hayot darajasiga erishish, adolatli, erkin va obod jamiyat qurishdek ulug‘vor maqsadlar bilan yashamoqda.
Bugun biz jonajon O‘zbekistonimizning uzoq muddatga mo‘ljallangan istiqboli bilan bog‘liq bo‘lgan o‘ta muhim masalani muhokama qilish uchun yig‘ildik", dedi davlat rahbari yig‘ilish avvalida.

«Как вы все знаете, сегодня очень важный период в жизни нашей страны. Это период нового развития и национального прогресса.
Наш многонациональный народ, насчитывающий 35 миллионов человек, живет благородной целью достижения уровня жизни, характерного для развитых стран мира, построения справедливого, свободного и процветающего общества.
Сегодня мы собрались, чтобы обсудить очень важный вопрос, связанный с долгосрочными перспективами нашего родного Узбекистана», — сказал глава государства в начале встречи.