MAKTABLARDA FAOLIYAT YURITAYOTGAN 537 NAFAR O‘RTA MAXSUS MAʼLUMOTLI O‘QITUVCHI OLIY TAʼLIM MUASSASALARIGA MAQSADLI QABUL PARAMETRLARI ASOSIDA TALABALIKKA TAVSIYA ETILDI
14-fevral 2022-yil
O‘zbekiston Respublikasi taʼlim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi tomonidan oliy pedagogik maʼlumotga ega bo‘lmagan, maktabda o‘qituvchi sifatida faoliyat olib borayotgan hamda “Pedagogika” taʼlim yo‘nalishlariga hujjat topshirgan o‘qituvchilar uchun to‘lov-kontrakt asosida hududlar kesimida jami 500 ta o‘rin belgilangan edi.
2021/2022 o‘quv yili qabulida oliy taʼlim muassasalarining sirtqi taʼlim shakli bo‘yicha “Pedagogika” taʼlim yo‘nalishlariga imtihonda ishtirok etgan o‘qituvchilarning maʼlumoti shakllantirilgan bo‘lib, Davlat test markazi tomonidan abituriyentlar ro‘yxati ularning to‘plagan ballari hamda tanlagan taʼlim yo‘nalishlari ustuvorligi bo‘yicha aniqlandi.
Bir qator hududlarda belgilangan so‘nggi o‘tish o‘rnidagi (bir xil ball to‘plagan) nomzodlarning mavjudligi natijasida jami o‘rinlar 537 tani tashkil etdi.
Talabalikka tavsiya etilgan o‘qituvchilar ro‘yxati tegishli oliy taʼlim muassasalariga o‘rnatilgan tartibda Davlat test markazi tomonidan yetkazildi.
Ilovalarda keltirilgan o‘qituvchilarning ko‘rsatib o‘tilgan oliy taʼlim muassasalariga murojaat qilishlari so‘raladi.

537 ПРЕПОДАВАТЕЛИ СРЕДНИХ ШКОЛ СО СРЕДНИМ СПЕЦИАЛЬНЫМ ОБРАЗОВАНИЕМ РЕКОМЕНДОВАЛИ СТУДЕНТОВ НА ОСНОВЕ ЦЕЛЕВЫХ ПОКАЗАТЕЛЕЙ ДЛЯ ПРИЕМА В ВУЗЫ
14 февраль 2022 год
Государственной комиссией по приему в образовательные учреждения Республики Узбекистан выделено в общей сложности 500 мест в регионах на платной основе для учителей, не имеющих высшего педагогического образования, работающих учителями в школах и поступающих по специальности «Педагогика». ".
В 2021/2022 учебном году сформирована информация о преподавателях, принявших участие в экзамене по направлению «Педагогика» в форме дистанционного обучения в высших учебных заведениях, и Государственный центр тестирования определил список поступающих на основании их баллы и приоритет выбранной ими области обучения.
Всего было заполнено 537 мест в результате присутствия кандидатов на последней точке перехода (набравших одинаковое количество баллов), выявленных в ряде регионов.
Список преподавателей, рекомендованных студентам, был доставлен в соответствующие высшие учебные заведения Государственным центром тестирования в установленном порядке.
Преподавателям, перечисленным в приложениях, предлагается обращаться в указанные высшие учебные заведения.