XALQ TAʼLIMI VAZIRI TOSHKENT DAVLAT PEDAGOGIKA UNIVERSITETI FAOLIYATI BILAN TANISHDI
Davlatimiz rahbari huzurida shu yilning 5 aprel kuni xalq taʼlimi tizimida amalga oshirilayotgan islohotlarning natijadorligi masalasiga bag‘ishlab o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida Toshkent davlat pedagogika universiteti xalq taʼlimi sohasida o‘qituvchilarni tayyorlash bo‘yicha respublika tayanch muassasasiga aylantirilishi va kelgusida Universitet Xalq taʼlimi vazirligi tasarrufiga o‘tkazilishi haqida topshiriq berilgan edi.
photo2022-04-2014-58-13.jpgphoto2022-04-2014-58-14.jpgXalq taʼlimi vaziri Toshkent davlat pedagogika universitetida bulib, taʼlim muassasaning o‘quv va maʼnaviy faoliyati, o‘quv jarayonlari bilan tanishdi.

МИНИСТР НАРОДНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ОЗНАКОМИЛСЯ С ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ ТАШКЕНТСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО УНИВЕРСИТЕТА
20 апрель 2022 год
На видеоконференции с главой государства 5 апреля текущего года Ташкентскому государственному педагогическому университету поручено стать национальным учебным заведением по подготовке преподавателей в сфере народного образования и передать вуз Министерству народного образования.
photo2022-04-2014-58-13.jpgphoto2022-04-2014-58-14.jpgМинистр народного просвещения посетил Ташкентский государственный педагогический университет и ознакомился с воспитательной и духовной деятельностью учебного заведения, учебным процессом.