ERON ELCHISI BILAN HAMKORLIKDA AMALGA OSHIRILADIGAN REJALAR BELGILAB OLINDI
Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov Eron Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va muhtor elchisi janob Hamid Nayerobodiy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Eron va O‘zbekiston o‘rtasidagi aloqalar taʼlim, madaniyat, savdo iqtisodiy va investitsiyalar sohasida izchil rivojlanib, barcha hamkorlik yo‘nalishlarida muvaffaqiyatlarga erishib kelinayotgani yuksak baholandi.
Hamid Nayerobodiy o‘zbek xalqini yaqinlashayotgan yangilanish va yasharish bayrami bo‘lmish “Navro‘z” bilan tabriklab, O‘zbekiston bilan hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga tayyor ekanligini maʼlum qildi va kelgusida ikki davlat taʼlim vazirliklari o‘rtasida hamkorlik aloqalari o‘rnatilishiga umid bildirdi.

ПЛАНЫ ДЛЯ РЕАЛИЗАЦИИ В СОТРУДНИЧЕСТВЕ С ПОСЛОМ ИРАНА
Министр народного образования Бахтиёр Саидов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Иран в Узбекистане Хамидом Найерободи.
В ходе встречи стороны отметили неуклонное развитие отношений между Ираном и Узбекистаном в сферах образования, культуры, торговли, экономики и инвестиций, а также успехи во всех сферах сотрудничества.
Хамид Найроби поздравил узбекский народ с наступающим праздником обновления и возрождения Навруз и выразил готовность развивать сотрудничество с Узбекистаном, а также выразил надежду на дальнейшее сотрудничество между министерствами образования двух стран.