12-17-mart kunlari oʻtkazilgan VI Xalqaro Kavkaz matematika olimpiadasida oʻzbekistonlik oʻquvchilar 4 ta kumush va bitta bronza medalni qoʻlga kiritdi. (https://t.me/uzedu/12175)
Joriy yilda Olimpiada epidemiologik vaziyatni inobatga olib ham masofaviy ham oflayn tarzda oʻtkazildi.
Xalqaro olimpiadada turli davlatlardan jami 100 dan ortiq jamoalar ishtirok etdi.
Gʻolib boʻlgan oʻquvchilar bilan tanishing:
Olimjon Olimov — kumush medal (Buxoro viloyati, Qorakoʻl xalqaro matematika maktabining 11 sinf oʻquvchisi);
Muhammadrizo Madjidov — kumush medal (Toshkent shahridagi Prezident maktabining 10 sinf oʻquvchisi);
Jaloliddin Xolmatov — kumush medal (Xalq taʼlimi vazirligi tasarrufidagi AFIDUM 9-sinf oʻquvchisi);
Diyorbek Tolibov — kumush medal (Buxoro viloyati, Gʻijduvon tumani 5 son ixtisoslashtirilgan davlat umumtaʼlim maktabining 11-sinf oʻquvchisi);
Doniyor Ismoilov — bronza medal (Buxoro viloyati, Qorakoʻl xalqaro matematika maktabining 11 sinf oʻquvchisi);
Nodira Saʼdullayeva — fahriy yorliq (Muhammad al-Xorazmiy nomidagi AKTga ixtisoslashtirilgan maktabning 11-sinf oʻquvchisi);
Terma jamoa rahbari Xalq taʼlimi vazirligi Fan olimpiadalari boʻyicha iqtidorli oʻquvchilar bilan ishlash departamenti bosh mutaxassisi — Sardor Bozorboyev.

6 УЗБЕКСКИХ СТУДЕНТОВ ПОБЕДИЛИ В МЕЖДУНАРОДНОЙ КАВКАЗСКОЙ МАТЕМАТИЧЕСКОЙ ОЛИМПИАДЕ
На прошедшей 12-17 марта VI Международной Кавказской математической олимпиаде узбекские школьники завоевали 4 серебряные и одну бронзовую медаль.
В этом году Олимпиада проводилась как дистанционно, так и офлайн, учитывая эпидемиологическую ситуацию.
Всего в Международной олимпиаде приняли участие более 100 команд из разных стран.
Встречайте студентов-победителей:
Олимжон Олимов – серебряная медаль (ученик 11 класса Каракульской международной математической школы, Бухарская область);
Мухаммадризо Маджидов – серебряная медаль (ученик 10 класса Президентской школы в Ташкенте);
Джалолиддин Холматов – серебряная медаль (ученик 9 класса АФИДУМ при Министерстве народного образования);
Диёрбек Толибов – серебряная медаль (ученик 11 класса Государственной специализированной средней школы № 5, Гиждуванский район, Бухарская область);
Дониёр Исмоилов – бронзовая медаль (ученик 11 класса Каракульской международной математической школы, Бухарская область);
Нодира Садуллаева – почетная грамота (ученица 11 класса школы ИКТ имени Мухаммада ал-Хоразмий);
Возглавляет сборную команду главный специалист отдела по работе с одаренными учащимися на олимпиадах науки Министерства народного образования Сардор Бозорбоев.