Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 6-noyabrdagi “Taʼlim-tarbiya tizimini yana-da takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar” toʻgʻrisidagi qarori bilan Xalq taʼlimi vazirligiga umumtaʼlim maktablari uchun darsliklar va oʻquv-metodik majmualarning yangi avlodini tayyorlashi boʻyicha vazifalar belgilandi.
Respublika taʼlim markazi mazkur darslik va oʻquv metodik majmualarni xato va kamchiliklarsiz, sifatli nashrga tayyorlash maqsadida
- muharrir,
- musahhih,
- tarjimon,
- rassom,
- dizayner,
- darslik sahifalovchi mutaxassislarni hamda
rus tili yoʻnalishida tahsil olgan ijtimoiy, aniq va tabiiy hamda amaliy fan mutaxassislarini fuqarolik-huquqiy shartnomalar asosida ishga taklif etadi.
Nomzodlar 2021-yilning 1-mart sanasiga qadar rtalimmarkazi@gmail.com elektron pochtasi orqali quyidagilarni yuborishlari soʻraladi:
Nomzod ish tajribasi hamda qaysi jarayonda qanday mutaxassislik boʻyicha ishlamoqchi ekani haqida maʼlumot;
Rezyume;
Pasport va diplom nusxalari.
Ish tajribasi: 3-6 yil
Manzil: Toshkent shahri Olmazor tumani Ziyo 6-A uy
Telefon: +(998)93 183 50 70
Tanlov asosida saralab olingan yuqori tajriba va malakaga ega mutaxassislar munosib ish haqi va qulay sharoit bilan ta'minlanadi.

Постановлением Президента Республики Узбекистан от 6 ноября 2020 года «Дополнительные меры по дальнейшему совершенствованию системы образования» перед Министерством народного образования поставлены задачи по подготовке учебников и учебно-методических пособий нового поколения для общеобразовательных школ.
Республиканский центр образования ставит перед собой задачу подготовить эти учебники и учебно-методические пособия к качественному изданию без ошибок и пропусков.
- редактор,
- мусахих,
- переводчик,
- живописец,
- дизайнер,
- страницы учебников специалистов и
приглашает специалистов общественных, точных и естественно-прикладных наук, обучающихся русскому языку, для работы на основе гражданско-правовых договоров.
Кандидатов просят отправить до 1 марта 2021 года по электронной почте rtalimmarkazi@gmail.com следующее:
- Информация об опыте работы кандидата и в каком процессе он хочет работать;
- Продолжить;
- Копии паспорта и диплома.
Опыт работы: 3-6 лет
Адрес: г.Ташкент, Алмазарский район, Зиё 6-А
Телефон: + (998) 93 183 50 70
Высококвалифицированные и опытные специалисты, отобранные на конкурсной основе, будут обеспечены достойной оплатой труда и льготными условиями.