O‘QITUVCHILARGA USTAMA BERISH TARTIBI
Xalq ta’limi vazirligiga O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasinining «Umumiy o‘rta ta’lim muassasalarining o‘rnak ko‘rsatgan xodimlarini moddiy rag‘batlantirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida»gi qarori (30.09.2019) keyingi yildan kuchga kiradimi, mazmunidagi murojaatlar kelib tushgan.
Mazkur qaror bilan umumiy o‘rta ta’lim muassasalarining o‘rnak ko‘rsatgan xodimlarini rag‘batlantirishning direktor jamg‘armasini tashkil etish va uning mablag‘laridan foydalanish tartibi to‘g‘risidagi Nizom tasdiqlangan bo‘lib, o‘qituvchilarga ustama berish tartibini belgilaydi.

В Министерство народного образования поступили обращения о том, вступит ли в силу со следующего года постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан «О совершенствовании порядка материального стимулирования образцовых работников общеобразовательных учреждений» (30.09.2019).
Настоящим постановлением утверждено Положение о порядке формирования и использования средств Фонда поощрения образцовых работников общеобразовательных учреждений, определяющее порядок доплат учителям.
Министерство народного образования отмечает, что данное постановление действует с 30 сентября 2019 года.