Xalq ta’limi vazirligi Toshkent viloyati, Olmaliq shahridagi 13 ta (1-, 3-, 7-, 11-, 14-, 15-, 17-, 18- 19-, 20-, 21-, 22- va 23-son) va Angren shahridagi 10 ta (6-, 7-, 8-, 13-, 14-, 18-, 25-, 34-, 37- va 42-son) umumta’lim maktablarida DXSh doirasida tashqi sport maydonlarida davlat-xususiy sheriklik asosida badminton bo‘yicha sunʼiy qoplamali sport maydonchalarini tashkil etish uchun tadbirkorlarni hamkorlikka taklif qiladi.
Mazkur loyihalar O'zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to'g'risida” 2019 yil 10 maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga, O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida” 2020 yil 26 apreldagi 259-sonli qarori va O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining
2021 yil 5 noyabrdagi “Yurish, yugurish, mini-futbol, badminton, stritbol va “workout” sport turlarini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” PQ-5282-son qaroriga muvofiq amalga oshiriladi. Loyiha muddati 10 yil.
Dilyor Ganiyev Xalq ta’limi vazirligi Davlat-xususiy sheriklik va xalq ta’limi muassasalari mulkidan samarali foydalanish boshqarmasi boshlig‘i – 55-503-74-00 (6120, 6111)

ОБЪЯВЛЕНИЕ О ПРОВЕДЕНИИ КОНКУРСА
Министерство народного образования объявляет запуск процесса запроса предложений для выбора частного партнера для реализации в городе Алмалык в 13 школах и в городе Ангрен в 10 школах Бадминтонных площадок в Ташкентской области в рамках ГЧП.
«О мерах по дальнейшему развитию видов спорта ходьба, бег, мини-футбол, бадминтон, стритбол и «workоut», утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-5282 от 05.11.2021 г.
Создание в городе Алмалык в 13 (№1, №3, №7, №11, №14, №15, №17, №18, №19, №20, №21, №22 и №23) школах и в городе Ангрен в 10 (№6, №7, №8, №13, №14, №18, №25, №34,№37 и №42) школах Бадминтонных площадок в Ташкентской области в рамках ГЧП. В целях повышения качества и эффективности по направлению развития спорта. Срок реализации проекта до 10 лет.
При заинтересованности желающие могут принят участие в создания Бадминтонных площадок по ГЧП и направить Ваше предложение до 18:00 по Ташкентскому времени 5 декабря 2022 года. по нижеуказанным контактам.
Дилёр Ганиев Начальник Управления государственно-частного партнерства и эффективного использования имущества МНО - 55-503-74-00 (6120, 6111)