Xalq ta’limi vazirligi Surxondaryo va Qashqadaryo viloyatlaridagi 15 ta umumta’lim maktabini DXSh doirasida rivojlantirishni amalga oshirish uchun xususiy sherik tanlash bo‘yicha “Tranzaksiyalar bo‘yicha maslahat xizmatlarini” ko‘rsatish bo‘yicha Takliflar so‘rovi boshlanganligini ma’lum qiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-60-son qarori bilan tasdiqlangan 2022-2026-yillarda O‘zbekistonni rivojlantirishning yangi strategiyasi (Taraqqiyot strategiyasi) va 2022-2024-yillarda amalga oshirilishi rejalashtirilgan yirik loyihalarning “Yo‘l xaritasi”. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining
PF-101-son Farmon bilan tasdiqlangan davlat-xususiy sheriklik (“DXSh”) doirasida O‘zbekiston Respublikasining turli vazirlik va idoralari oldiga, shu jumladan, davlat-xususiy sheriklik tizimini rivojlantirish bo‘yicha vazifalar belgilangan.
Bugungi kunda Xalq ta’limi vazirligi DXSh agentligi ko‘magida DXSh doirasida davlat maktablarini rivojlantirish bo‘yicha kompleks dasturlarni amalga oshirmoqda. Kelgusida butun O‘zbekistonda 100 tagacha umumta’lim maktablari (“DXSH Maktablari”) tashkil etish rejalashtirilgan. Hozirgi kunda uchta alohida loyiha ishlab chiqilmoqda. Bitim bo‘yicha maslahatchi vazifasini bajaradigan har biri xalqaro moliya institutlari boshchiligidagi DXSH maktablari dasturi doirasida amalga oshirilmoqda. Jumladan:
Osiyo taraqqiyot banki loyihasi bo‘yicha Toshkent shahri va Toshkent viloyatidagi 13 ta davlat umumta’lim maktablarini tashkil qilish;
Xalqaro moliya korporatsiyasi loyihasi bo‘yicha Samarqand va Andijon shaharlarida 15 ta davlat umumta’lim maktablarini tashkil qilish;
Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki loyihasi bo‘yicha Namangan va Farg‘ona shaharlarida 15 ta davlat umumta’lim maktablarini tashkil qilish.
DXSh Maktab dasturining to‘rtinchi loyihasi sifatida Xalq ta’limi vazirligi va DXSh (keyingi o‘rinlarda “Mijozlar” deb yuritiladi) DXSh doirasida Surxondaryo va Qashqadaryo viloyatlaridagi 15 ta davlat maktablarining loyihasini amalga oshirish uchun xususiy sherik tanlash jarayonini boshlashni rejalashtirmoqda ( "Loyiha").
Shu maqsadda Mijozlar Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi (“MV”) koʻmagida Bitimlar boʻyicha maslahatchi (“Maslahatchi”)ni tanlash va tayinlash boʻyicha takliflar soʻrovi (“Takliflar soʻrovi”) eʼlon qiladi. O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligiga, shu jumladan 2019-yil 10-maydagi 537-sonli “DXSh to‘g‘risida”gi Qonuniga (“Amaldagi DXSh qonuni”) muvofiq loyihani tayyorlash va Loyihani amalga oshirish uchun Xususiy sherikni tanlash jarayonini boshqarishda ularni qo‘llab-quvvatlash. .
Oʻzbekiston hukumatiga DXSh maslahat xizmatlarini koʻrsatishga boʻlgan qiziqishingizni hisobga olgan holda, ushbu takliflar soʻrovi jarayonini boshlanishini maʼlum qilamiz va 2022-yil 27-iyun, Toshkent vaqti bilan soat 18:00 ga qadar ilova qilingan takliflar soʻrovi hujjatiga javob berishingizni soʻraymiz.
Agar manfaatdor boʻlsa, xohlovchilar 2022-yil 27-iyun Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha DXSh boʻyicha konsalting xizmatlarini koʻrsatishda ishtirok etishlari va oʻz takliflarini ilova qilingan TZga muvofiq quyidagi kontaktlar orqali yuborishlari mumkin.
Tanlovda ishtirok etish uchun talab etiladigan hujjatlar:
Texnik vazifa
Anvar Duvlonov, O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi DXShlar boshqarmasi boshlig‘i
Tel.: +99871 2030307 (708); e-mail: DKuldashova@ppp.mf.uz;
Rustam Zuparov Ta’lim va fan vazirligi Davlat-xususiy sheriklik va mulkdan samarali foydalanish boshqarmasi boshlig‘i – 55-503-74-00 (6090)

Министерство народного образования объявляет запуск процесса запроса предложений (RFP) для предоставления Консультационные услуги по сделкам для выбора частного партнера для реализации развитие 15 общеобразовательных школ в Сурхандарьинской и Кашкадарьинской областях в рамках ГЧП.
Стратегия нового развития Узбекистана на 2022-2026 годы, утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-60 (Развитие Стратегия) и Дорожной карты крупных проектов, планируемых к реализации в 2022–2024 гг. В рамках государственно-частного партнерства («ГЧП»), утверждено Указом Президента Республики Узбекистан №ПП-101 установлены задачи для различных министерств и ведомств Республики Узбекистан, включая развитие государственных школ Министерством Народного Образование Республики Узбекистан («МНО») при поддержке Агентство развития ГЧП при Министерстве финансов Республики Узбекистан («АГЧП»).
В настоящее время МНО при поддержке АГЧП реализует комплексных программ развития государственных школ в рамках ГЧП. В будущем поставлена цель создать до 100 государственных школ по всему Узбекистану («Школы ГЧП»). В настоящее время на стадии разработки находится три отдельных проектов. Реализация в рамках программы школ ГЧП, каждая из которых возглавляется международными финансовыми институтами, выступающий в качестве консультанта по сделке:
13 общеобразовательных школ в городе Ташкенте и Ташкентской области по программе «Азиатское банка развития»;
15 общеобразовательных школ в Самарканде и Андижане по программе «Международной Финансовой Корпорации»;
15 общеобразовательных школ в Намангане и Фергане по программе «Европейского банка реконструкции и развития».
В качестве четвертого проекта Школьной программы ГЧП, MНО и АГЧП (далее «Клиенты») планируют запустить процесс отбора частного партнера для реализации проекта 15 государственных школ в Сурхандарьинской и Кашкадарьинской областях в рамках ГЧП («Проект»).
Для этого Клиенты при поддержке Министерства финансов Республика Узбекистан («Минфин») объявляет запрос на предложений («Запрос на предложений») для выбора и назначения Консультанта по сделкам («Консультант») для поддержки их с подготовкой проекта и управлением отбором процесса Частного Партнера для реализации Проекта в соответствии с законодательством Республики Узбекистан, в том числе Законом о ГЧП №537 от 10 мая 2019 года («Применимое законодательство о ГЧП»).
Учитывая вашу прошлую заинтересованность в предоставлении консультационных услуг по ГЧП Правительство Узбекистана, доводим до вашего сведения запустить этот процесс запроса предложений и предложить вам ответить на документ запроса предложений прикреплен к 18:00 по ташкентскому времени 27 июня 2022 года.
При заинтересованности желающие могут принят участие в предоставлении консультационных услуг по ГЧП и направить Ваше предложение согласно прикреплённому ТЗ до 18:00 по Ташкентскому времени 27 июня 2022 года. по нижеуказанным контактам.
Документы, необходимые для участия в процессе отбора:
Техническое задание
Анвар Дувлонов, начальник отдела ГЧП при Министерстве Финансов Республики Узбекистан
Тел.: +99871 2030307 (708); электронная почта: DKuldashova@ppp.mf.uz;
Рустам Зупаров Начальник Управления государственно-частного партнерства и эффективного использования имущества МНО - 55-503-74-00 (6090)