Toshkent shahar, Yunusobod tumani, “Bogʻiboʻston” MFY, Yangishahar koʻchasi 1-uyda joylashgan 239-sonli maktabning boʻsh turgan yer maydonida (4000.0 kv.m boʼsh yer maydoni) (keyingi oʻrinlarda DXSh obyekti) davlat-xususiy sheriklik asosida nodavlat maktab va maktabgacha taʼlim tashkilotlarini tashkil etish rejalashtirilgan.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik sohasini yanada takomillashtirish hamda kompleks tizimlashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2024-yil 30-oktabrdagi 720-sonli qaroriga muvofiq, mazkur loyihaning konsepsiyasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan joriy yil 20-avguvtda tasdiqlangan.

Планируется создать негосударственную школьную и дошкольную образовательную организацию на основе государственно-частного партнерства (далее – объект ГЧП) на пустующем земельном участке школы № 239, расположенной по адресу: г. Ташкент, Юнусабадский район, ул. Янгишахар, 1, МФЮ «Богибустон» (площадь пустующего земельного участка – 4000,0 кв.м.).
В соответствии с Законом Республики Узбекистан «О государственно-частном партнерстве» № URQ-537 от 10 мая 2019 года и Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию и комплексной систематизации сферы государственно-частного партнерства» № 720 от 30 октября 2024 года концепция данного проекта была одобрена Министерством дошкольного и школьного образования 20 августа текущего года.