O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida” 2019-yil 29-apreldagi PF-5712-sonli Farmoni va Ozbekiston Respublikasi Prezidentining Maktabgacha va maktab taʼlimi tizimiga boshqaruvning yangi tamoyillarini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” 2018-yil 5-sentabrdagi PQ-3931-sonli Qaroriga asosan, maktabgacha va maktab talimi sohasiga davlat-xususiy sheriklik mexanizmlari joriy etilgan hamda nodavlat umumtalim tashkilotlari ulushini oshirish belgilangan.
Andijon viloyati, Marxamat tumani, “Ozbekiston” MFYda joylashgan 3-sonli davlat ixtisoslashtirilgan maktab internatining foydalanilmasdan boʼsh turgan (2000,0 kv.m bo‘sh yer maydoni) davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida nodavlat maktab ta’lim tashkiloti tashkil etish rejalashtirilgan.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik sohasini yanada takomillashtirish hamda kompleks tizimlashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2024-yil 30-oktabrdagi 720-sonli qaroriga muvofiq, mazkur loyihaning konsepsiyasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan joriy yil 18-avgustda tasdiqlangan.
va tender arizalarini (takliflarini) ushbu e’lon web saytga joylashtirilgan sanadan boshlab 45 kun ichida qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalari (takliflar) quyidagi manzilda qabul qilinadi: Toshkent shahri, A.Navoiy ko‘chasi, 2a uy (Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi).

Согласно Указу Президента Республики Узбекистан “Об утверждении Концепции развития системы народного образования Республики Узбекистан до 2030 года”  от 29 апреля 2019 года №УП-5712 и постановлению Президента Республики Узбекистан
“О мерах по внедрению новых принципов управления в систему дошкольного и школьного образования” от 5 сентября 2018 г.№ПП-3931 разрешено предоставлять на безвозмездной основе земельные участков для строительства объектов негосударственных общеобразовательных организаций с условием реконструкции и оснащения существующих общеобразовательных учреждений или других социальных обязательств
Негосударственную школьную образовательную организацию планируется создать на условиях государственно-частного партнерства неиспользуемой школы № 3 (2000,0 кв.м свободной земли), расположенной в МФУ «Узбекистан», Андижанская область, Марҳаматский район.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан О Государственно-частном партнерстве от 10 мая 2019 года №ЗРУ-537 и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан О мерах дальнейшего совершенствования и комплексной систематизации сферы государственно-частного партнерства от 30 октября 2024 года
720, концепция проекта государственно-частного партнёрства была утверждена Министерством дошкольного и школьного образования 18 августа текущего года.