Andijon viloyati, Xo‘jaobod tumanida joylashgan 11-sonli umumta’lim maktabi negizida (keyingi oʻrinlarda DXSh obyekti) davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida nodavlat maktabgacha va maktab ta’lim tashkiloti tashkil etish rejalashtirilgan.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik sohasini yanada takomillashtirish hamda kompleks tizimlashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2024-yil 30-oktabrdagi 720-sonli qaroriga muvofiq, mazkur loyihaning konsepsiyasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan joriy yil 26-iyulda tasdiqlangan.

Планируется создать негосударственную дошкольную и школьную образовательную организацию на базе средней школы № 11 (далее – объект ГЧП), расположенной в Ходжаабадском районе Андижанской области, на условиях государственно-частного партнерства.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан О Государственно-частном партнерстве от 10 мая 2019 года №ЗРУ-537 и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан О мерах дальнейшего совершенствования и комплексной систематизации сферы государственно-частного партнерства от 30 октября 2024 года
720, концепция проекта государственно-частного партнёрства была утверждена Министерством дошкольного и школьного образования 26 июль текущего года.