Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Buxoro vilotatida joylashgan (Buxoro tumani 27-sonli, Jondor tumani 43-sonli, Olot tumani 7-sonli, Romiton tumani 19-,37-sonli, Qorako‘l tumani 1-,4-,9-sonli, G‘ijduvon tumani 40-, 51-sonli) umumta’lim maktablarining bo‘sh yer maydonida DXSh doirasida sport maydonchalarini tashkil etish uchun tadbirkorlarni hamkorlikka taklif qiladi.
2019-yil 10-maydagi ORQ-537-sonli Qonuniga, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish togrisida 2020-yil 26-apreldagi 259-sonli qarori va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 23-iyuldagi 3/1-2171-sonli topshirig‘ining 3-bandi ohirgi xatboshisida “Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi va Sport vazirligi bilan birgalikda bir xafta muddatda davlat-xususiy sheriklik asosida barpo etish mumkin bo‘lgan sport maydonchalarini manzilli ro‘yhatini shakllantirish va xususiy investorlarni jalb etish maqsadida tegishli ixtisoslashgan veb-saytlarda va boshqa ijtimoiy tarmoqlarga joylashtirib loyihalarni amalga oshirish choralarini ko‘rish belgilangan. Loyiha muddati 30-yil.
2024-yilning 15-sentabr soat 18:00 ga qadar quyidagi manzil bo‘yicha murojaat etishlari mumkin: O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, 100011, Toshkent shahar, Navoiy ko‘chasi, 2a-uy.

Министерство дошкольного и школьного образования объявляет запуск процесса запроса предложений для выбора частного партнера для реализации в области Бухары школьного образования (район Бухара № 27, район Джандарский № 43, район Алатский № 7, район Рамитан № 16,37, район Каракулский № 1,4,9, район Гиждуванский № 51) частного дошкольного и общеобразовательных учреждений в рамках ГЧП.
Данный проект осуществляется на основании «В конце последнего абзаца пункта
3 постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23 июля 2024 года № 3/1-2171 указано, что Министерству дошкольного и
школьного образования совместно с Министерством спорта в течение одной недели необходимо составить адресный список спортивных площадок, которые можно построить на основе государственно-частного партнерства, и принять меры по реализации проектов, разместив информацию на специализированных веб-сайтах и других социальных сетях с целью привлечения частных инвесторов.".
Создание в в области Бухары школьного образования (район Бухара № 27, район Джандарский № 43, район Алатский № 7, район Рамитан № 16,37, район Каракулский № 1,4,9, район Гиждуванский № 51) спортивных площадок в рамках ГЧП. В целях повышения качества и эффективности в спорте. Срок реализации проекта до 30 лет.
При заинтересованности желающие могут принять участие в создания спортивных площадок ГЧП и направить Ваше предложение до 18:00 по Ташкентскому времени 15 сентября 2024 года. по нижеуказанным контактам.