O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-sonli qaroriga muvofiq, mazkur loyihaning konsepsiyasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan joriy yil 25-martda tasdiqlangan.
Tenderda qatnashish uchun manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalarini (takliflarini) 2024-yil 10-may Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari kerak.
O‘zbekiston Respublikasining Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risidagi Qonunining 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalar (takliflar) olingan taqdirda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan loyihaning xususiy tashabbuskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar ishtirokida xususiy sherikni aniqlash uchun tender o‘tkazadi.

На базе земельного участка общеобразовательной школы № 148 (4 000 кв.м.) (далее – объект ГЧП) расположенной по адресу: г Ташкент, Мирзо Улугбекский район, махалля «Турон» планируется создать негосударственное общеобразовательную организацию на условиях государственно-частного партнёрства.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан “О Государственно-частном партнерстве” от 10 мая 2019 года №ЗРУ-537 и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан “О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства” от 26 апреля 2020 года №259, концепция проекта государственно-частного партнёрства была утверждена Министерством дошкольного и школьного образования 25 марта текущего года.
Заинтересованные стороны для участия в тендерных процедурах должны представить свои ЗВИ и тендерные заявки (предложения) не позднее 10 май 2024 года, 18:00 часов по Ташкентскому времени.