Farg‘ona viloyati, Bag‘dod tumani, “Qorako’l” mahallasida joylashgan 42-sonli umumta’lim maktabining bo‘sh turgan filial binosi va unga tutash yer maydonida (1 900 kv.m.) (keyingi oʻrinlarda — DXSH obyekti) davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida nodavlat taʼlim muassasasini tashkil etish rejalashtirilgan.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-son Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan joriy yil 29-yanvarda tasdiqlangan.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi Qonuniga muvofiq tasdiqlangan davlat-xususiy sheriklik loyihasi konsepsiyasini potentsial davlat sherigi (Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi) tomonidan boshqa talabgorlarga davlat-xususiy sheriklik loyihasining amalga oshirilishidan manfaatdorligi to‘g‘risida ma’lum qilish maqsadida o‘zining hamda Iqtisodiyot va moliya vazirligining rasmiy veb-saytida qirq besh kalendar kun muddatda e’longa joylashtirdi.
Tenderda qatnashish uchun manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalarini (takliflarini) 2024-yil 14-mart Toshkent vaqti bilan soat 18.00 gacha topshirishlari kerak.

На базе пустуюшей здания и земельного участка бывшего филиала общеобразовательной школы № 42 (1 900 кв.м.) (далее – объект ГЧП) расположенной по адресу: Ферганская область, Багдатский район, махалля «Коракул» планируется создать негосударственное общеразовательную организацию на условиях государственно-частного партнёрства.
- обучение детей в негосударственном образовательном учреждении из соответствующего микрорайона, а также из семей, нуждающихся в социальной поддержке в количестве не менее 20 процентов от общего числа учеников, без оплаты за обучение, начиная с момента начала осуществления негосударственного образовательного учреждения и в течение всего срока действия соглашения.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан “О Государственно-частном партнерстве” от 10 мая 2019 года №ЗРУ-537 и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан “О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства” от 26 апреля 2020 года №259, концепция проекта государственно-частного партнёрства была утверждена Министерством дошкольного и школьного образования 29 января текущего года.
Заинтересованные стороны для участия в тендерных процедурах должны представить свои ЗВИ и тендерные заявки (предложения) не позднее 14 марта 2024 года, 18:00 часов по Ташкентскому времени.