TADBIRKORLAR VA SARMOYADORLAR DIQQATIGA
Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi Toshkent shahri, Chilinzor tumanida joylashgan to‘rtta (126-, 181-, 232-va 281-son) umumtaʼlim maktablarining bo‘sh er maydonlarida DXSH doirasida nodavlat maktabgacha va umumtaʼlim maktablarini tashkil etish uchun tadbirkorlarni hamkorlikka taklif qiladi.
Mazkur loyihalar O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-sonli Qonuniga, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-sonli qarori va O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 3 iyuldagi “Toshkent shahri Chilonzor tumanining sanoat salohiyati va investitsiya jozibadorligini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” PQ-201-son qaroriga muvofiq amalga oshiriladi. Loyiha muddati 30 yil.
2023-yilning 29-avgust soat 18:00 ga qadar quyidagi manzil bo‘yicha murojaat etishlari mumkin: O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, 100011, Toshkent shahar, Navoiy ko‘chasi, 2a-uy.
Sarvar Ashurov Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi Davlat-xususiy sheriklik asosida loyihalarni muvofiqlashtirish bo‘limi bosh mutaxassisi – 55-503-74-00 (6141, 6111)

Министерство дошкольного и школьного образования объявляет запуск процесса запроса предложений для выбора частного партнера для реализации Чиланзарском районе города Ташкента в четырёх школах (№ 126, № 181, № 232 и № 281) частного дошкольного и общеобразовательных учреждений в рамках ГЧП.
Данный проект осуществляется на основании «О дополнительных мерах по повышению промышленного потенциала и инвестиционной привлекательности Чиланзарского района города Ташкента», утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-201 от 03.07.2023 г.
Создание в Чиланзарском районе города Ташкента в четырёх школах (№ 126, № 181, № 232 и № 281) частного дошкольного и общеобразовательных учреждений в рамках ГЧП. В целях повышения качества и эффективности в дошкольном и школьного образования. Срок реализации проекта до 30 лет.
При заинтересованности желающие могут принять участие в создания частного дошкольного и общеобразовательных учреждений по ГЧП и направить Ваше предложение до 18:00 по Ташкентскому времени 29 август 2023 года. по нижеуказанным контактам.
Сарвар Ашуров главный специалист Отдела координации проектов на основе государственно-частного партнерства МДШО - 55-503-74-00 (6141, 6111)